Прикарпатський університет організовує відбір тактильних книг на міжнародний конкурс
31 Липня, 20:37
Поділитись статтею
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника став національним представником міжнародного конкурсу “Typhlo&Tactus”, що відбудеться у Польщі. Його фахівці організовують відбір тактильних книг для дітей з порушенням зору. П’ять найкращих примірників представлятимуть Україну. Згодом з поданих на конкурс тактильних книжок у виші створять бібліотеку.
Про це у коментарі Суспільному повідомила модераторка конкурсу, доцентка кафедри методики музичного виховання і диригування Христина Казимирів.
“Україна братиме участь у такому конкурсі вперше. Тож наша мета — розповсюдити інформацію про потребу створення тактильних книг. Знаємо кілька команд в Україні, які вже працюють над цією темою. Вони — у Львові, Черкасах, Харкові. Над створенням книг для дітей з порушенням зору працюють зараз також викладачі й студенти нашого університету. Наші фахівці займалися виготовленням тактильної ілюстрації, що фактично передує процесу створення книги”, — розповідає Христина Казимирів.
Тактильні книги у Прикарпатському університеті прийматимуть на конкурс із 1 до 20 серпня. Організатори національного відбору звертатимуть увагу передусім на те, з яких матеріалів їх виготовили, чи надійні там кріплення. Також оцінять, як при створенні книг врахували особливості сприйняття світу дитиною з порушенням зору.
Всі книги, які подаватимуть до університету, зокрема й ті, що будуть відібрані для міжнародного конкурсу, поповнять бібліотеку тактильних книг. Скористатися примірниками зможуть усі охочі.
“Тактильні книги з бібліотеки будуть доступні для дітей з усієї України. Людина може випозичити у нас книгу поштою, потім повернути, щоб інші могли покористуватися. Таких книг є дуже мало, тому метою створення бібліотеки є бажання зробити їх доступними”, — говорить Христина Казимирів.
З її слів, зазвичай тактильні книги дорого коштують. Адже їх виготовляють тільки вручну. Книгу, яка виграє на міжнародному конкурсі, де презентуватимуть свої роботи представники 18 країн світу, організатори заходу планують розтиражувати.
Поділитись статтею