Мед Атлант

Чи зможе віддячити Івано-Франківськ військовим?

Українські міста започаткували добру традицію – конкурувати у кількості місць та просторів, створених для воїнів. У кожному великому місті вже діє безліч таких ініціатив – від новостворених шпиталів до центрів працевлаштування, психологічної допомоги, бізнесів від ветеранів і для них, безкоштовні навчальні курси, тренінги з адаптації до мирного життя, і навіть ветеранські піцерії чи десятки інших сервісів, якими міста та громади висловлюють вдячність нашим захисникам не на словах. І це природньо – дякувати за те, що живеш і працюєш у мирних умовах.

Але що у цьому напрямі може запропонувати Івано-Франківськ? Схоже не багато, але ініціативи все ж таки є, і ключовою із них станом на зараз є нова споруда на березі міського озера. Влада міста вже затвердила створення новітнього реабілітаційного центру у центрі міста.

І тут почалося найцікавіше – проєкт ще навіть не отримав виконавця, як містяни почали формувати «страшні чутки» та міфи про нього. В Івано-Франківських групах в  соцмережах піднялося чимало обговорень, причому містяни розділились як на тих, хто критикує, так і на прихильників. Що особливо знаково – були зареєстровані навіть дві кардинально-протилежні петиції, проти спорудження центру та за його зведення. Серед аргументів можна знайти чимало дорікань, що окреслюють новий проєкт, навіть як схему відчуження землі у центрі міста. То що є правдою а що ні? Це ми спробували з’ясувати, зібравши у цьому матеріалі 5 найбільш повторюваних у соцмережах міфів та отримати більше інформації про їх підтвердження або спростування. І ось що вийшло:

Міф 1. Під виглядом реабілітаційного центру на березі озера виросте багатоповерхівка. На щастя це не відповідає дійсності. Нам вдалося роздобути проєкт майбутнього центру, і це всього лиш двоповерхова забудова у відкритому європейському стилі, яка за умови дотримання проєкту зможе перетворити наявний берег з чагарниками на європейську набережну. Згідно із задумкою, новими алеями зможуть прогулюватись як військові, що користуються центром так і містяни, це допомагатиме воїнам адаптовуватись у мирне життя. Погодьтесь, ідея цікава, особливо як для нашого міста. Нижче на фото – рендер (імітація згідно проєкту) майбутнього реабілітаційного центру.

Міф 2. Будівництво не личить цій відпочинковій зоні, заважатиме діяльності лікарні. Насправді ж все навпаки. Озеро було створене руками франківчан саме як відпочинкова територія поруч з корпусами лікарні. Більше того, його створення у 1945 році розпочалося  саме як розширення рекреаційної зони для реабілітації військових.

Міф 3. Ділянки під виглядом буцімто реабілітаційного центру подарували одному із забудовників міста для комерційних цілей.

І це теж не відповідає дійсності. Станом на момент написання матеріалу конкурс на відбір виконавця не відбувся, відтак переможця не визначено.

Міф 4. Будівництво зіпсує міську зону відпочинку та припинить доступ франківчан до води. І знову дивимось у проект. Реабілітаційний центр має відкриту територію, що не містить жодних обмежувальних споруд, парканів, воріт, сіток тощо. Згідно з проектом, доступ до води не лише не обмежується а й навпаки, підкреслює відпочинкові зони, робить водяне плесо більш доступним. І ось як це виглядає на плані:

Міф 5. Реабілітація потребує тиші, не можна будувати такі важливі об’єкти у зоні міського відпочинку. Та сучасні реабілітаційні центри це не палати, де панує тиша, це радше установа, для спілкування, тренувань, прогулянок і багато іншого. Воїнам дуже важливо повертатись в суспільство, не бути вигнанцями в закритих просторах, зрештою спілкуватись з людьми як і навпаки – людям із ними. І це вже знали у 40-х роках ХХ століття, коли будували лікарню. Бо саме відділення, що пов’язані із процесами реабілітації, зокрема кардіологічне, будували саме у цій зоні.

Міф 6. Центр зіпсує естетичний вигляд наявних пляжів. Ми не полінувались і зробили фото саме того місця, де планується зведення центру. І ось що побачили. Ці фото залишимо без коментарів:

Як бачимо, інколи вовк є не таким страшним як його малюють. А ви як вважаєте? Залишайте коментарі, якщо тема буде цікавою, ми повернемось до неї знову!

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...