Мед Атлант

До кінця сторіччя на Франківщині збільшиться кількість екстремально спекотних днів, а зима стане більш теплою

Провідні експерти України зі зміни клімату у Стратегії адаптації до зміни клімату для західного регіону України зазначають, що до кінця цього сторіччя на Івано-Франківщині збільшиться кількість екстремально спекотних днів, а зима стане більш теплою.

Значна частина Івано-Франківської області вкрита густими лісами, що сприяли розвитку лісового господарства та деревообробної промисловості. Супутні галузі, як-от меблеве виробництво, дерев’яне будівництво та виготовлення виробів з дерева для різних потреб, становлять понад 40% економічного потенціалу регіону. Крім того, сільське господарство та туризм є ключовими галузями, що забезпечують потреби регіону, значно впливають на внутрішній ринок та експорт, а також залучають іноземних туристів. Це підкреслює важливість впровадження стратегії адаптації до зміни клімату для збереження екологічної та економічної стабільності Івано-Франківської області, повідомляють на сторінці Івано-Франківської районної військової адміністрації.

Ось декілька прогнозів з аналізу кліматичної кризи регіону до кінця XXI сторіччя:

  • Для прогнозу змін було використано дані з регіональних кліматичних моделей на періоди 2021-2040, 2041-2060, 2081-2100 за сценаріями RCP 4.5 (помірні концентрації) та RCP 8.5 (високі концентрації парникових газів).
  • Очікується підвищення середньої річної температури: на 0,9-1,0°C до 2040 року, на 1,5-2,0°C до 2060 року, та на 2-4,2°C до кінця сторіччя, залежно від сценарію.
  • Вегетаційний сезон подовжиться на 10-12 днів до 2040 року, на 14-24 дні до 2060 року, та на 24-56 днів до кінця сторіччя, що може сприяти отриманню двох врожаїв.
  • Зросте кількість днів з екстремальною спекою: на 15-17 днів до 2060 року, на понад 30 днів у гірських районах до кінця сторіччя за сценарієм RCP 8.5.
  • Очікується збільшення кількості тропічних ночей, днів з пожежонебезпечною погодою, а також підвищення температури дуже холодних зимових днів та зменшення кількості морозних днів.
  • Очікується зростання кількості опадів за рік, особливо в січні та квітні, що, ймовірно, не матиме негативного впливу.
  • У липні та жовтні (2041-2060) можливе зменшення опадів у деяких районах.

Більше фактів та як адаптуватися регіону за 7 років можна переглянути в документах стратегії:  https://mepr.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/Ivano-Frankivsk-strategiyi.zip

Нагадаємо, метою Стратегії є визначення та встановлення пріоритетності необхідних заходів для підтримки адаптації секторів економіки та окремих територій Івано-Франківської області до зміни клімату. Вона є частиною національних та регіональних зобов’язань України, що випливають з Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату, Паризької угоди та зобов’язань перед ЄС. Розроблена українськими та європейськими експертами в рамках проєкту APENA 3 за підтримки Європейського Союзу.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...