Близько 10 премʼєр: в драмтеатрі стартує новий сезон
27 Серпня, 11:41
Автор: Христина Савчин
Поділитись статтею
Сьогодні, 27 серпня, Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка анонсував відкриття 86-го театрального сезону. Як і минулого року сезон відкривають в День народження Івана Франка.
Тому сьогодні на глядачів чекає постановка, яка захоплює глядача своєю автентичною первозданністю і магічним символізмом – “Гуцульське вісілє” у постанові Ростислава Держипільського.
У новому сезоні театр також продовжить співпрацювати з цікавими режисерами Європи та України, поїде на гастролі до Польщі з орамою «Дзяди» режисерки Майї Клечевської, розглядає запрошення від інших європейських партнерів та має домовленість про обмінні гастролі з українськими театрами.
Також театр підтримує своїх колег з театрів, котрі сьогодні на лінії вогню.
“Так, 3 12 по 15 серпня запрошуємо вас на мультижанровий фестиваль релокованої культури “Харків”. Події фестивалю будуть відбуватися у нашому театрі та на інших майданчиках Івано-Франківська, зокрема, в академічному театрі ляльок ім. Марійки Підгірянки, в обласній філармонії імені Іри Маланюк та у мистецькому просторі “Ваґабундо”, – повідомляють в драмтеатрі.
Генеральний директор театру Ростислав Держипільський каже, що починати сезон буде вистава «197» від Томі Янежича та постановчої групи зі Словенії. Наступною буде українська класика – «Наталка Полтавка» Котляревського.
За словами режисера-постановника театру Назарія Паніва, “війна стала приводом до того, що ми уважно і вдумливо почати вчитуватися в рідне українське, бо ми нарешті зрозуміли, що українська класика може бути у тренді, може захоплювати і дивувати творчу уяву митця. “Наталку-Полтавку” поставлять як рок-мюзикл”.
“Це складна робота в нестабільних умовах. Щодо міжнародних співпраць, то це нормальних рух українського театру, ми нарешті стаємо цікавими для закордонних глядачів”, – каже заступниця генерального директора театру Ірина Чужинова.
Чужинова каже, що для театру виклик працювати під час війни, бо від нього чекають якось розради, чогось легкого, але глядач має розуміти, що театр має говорити про проблеми та проявляти невидиме.
“Ми будемо входити в цю площину, це не легкий шлях який потребує багато роботи та перебудов. Ми маємо говорити не лише про українську класику, але й загалом про українську тему”, – додає заступниця.
Також до Різдва і Миколая обовʼязково і театрі створять казку для наших найменших глядачів. Театр веде активні перемовини з кількома українськими режисерами, серед них – Євген Резніченко і Давид Петросян, також планують співпрацю в наступних роках з литовським режисером Наубертасом Ясінскасом.
“Шукаємо важливий актуальний матеріал про складні історичні періоди української історії. Режисер Назарій Панів оголосив про намір вивчити тему українських дисидентів, бо нині часто чути, що Незалежність нам дісталася занадто легко. Тому вартує мовою театру говорити про позначений репресіями радянський період української історії”, – розповідають в театрі.
Держипільський додає, що цього року планують показати глядачам до десяти премʼєр. Але також він не відмовляється від ідеї з часом покласти Шевченка та Букову Землю. Також у планах опрацювати тему про сумнозвісне “мертве” село Озерце в Галицькому районі. Планують створити імерсивну виставу про це село.
Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram
Поділитись статтею