BLAGOбіг: франківців закликають долучитися до півмарафону та зібрати кошти на обладнання для адаптивного спорту
10 Вересня, 15:32
Поділитись статтею
Благодійна складова півмарафону – це забіг на два кілометри імені Сергія Караванця. 100% коштів, зібраних з реєстрацій та інших ініціатив в рамках BLAGOбігу, спрямують на проєкт «ветераницивільні Петрос» – закупівлю обладнання для занять адаптивним спортом. Ціль – 1 мільйон гривень.
Цього року він відбудеться 6 жовтня, уже 11 раз, розповіла Христина-Ірина Сорока, комунікаційна менеджерка Франківського півмарафону:
“Це бігова подія, яка відбувається в Івано-Франківську з 2014 року, і цей івент не переривався жодного разу, попри COVID та повномасштабне вторгнення. Тому що головна місія – формувати сильну і здорову націю. Учасники постійно приїжджають з різних регіонів України. Благодійна складова є кожного року, але щоразу ми змінюємо ціль. Є різні дистанції, найменша – 2 кілометри, потім 5, 10 і півмарафон. А також дитячі пробіги, які є безкоштовні. Маршрут пролягатиме через центр Івано-Франківська також буде захоплювати територію міського озера і частину Парку і. Шевченка”
Наталка Найда співзасновниця “ветераницивільні Петрос” розповіла про важливість спорту для ветеранів та осіб з інвалідністю.
“Цього року ми об’єдналися з Франківським півмарафоном для того, щоби зібрати 1 мільйон гривень на розвиток шкіл адаптивних видів спорту. Ми хочемо працювати з усією областю і плануємо на ці кошти закупити обладнання для занять, які передамо у фізкультурні комплекси або тренерам, або школам, які будуть готові працювати з ветеранами. Найдорожча частина нашого проєкту – крісла колісні для баскетболу. Одне таке крісло коштує орієнтовно 3-5 тисяч євро, а їх потрібно 12. Також хочемо розвивати напрямок веслування, можливо вейкборд, стрільба з олімпійського лука і інші. Також плануємо готувати тренерів, реабілітологами і психотерапевтами, щоби вони були готові працвати. А також зробити доступними всі спортивні заклади нашого міста, як комунальні так і приватні”
Своїми думками поділилися також ветерани. Андрій Бойчук, офіцер 80 Галицької десантно-штурмової бригади, член збірної «Ігор Нескорених»:
“Спорт допомагає адаптуватися, як фізично так і морально. У нас же міцний дух, ми живемо далі і показуємо побратимам, що життя не зупинилося після поранення. Ми можемо долати свої травми і рухатися далі”
Поділитись статтею