Мед Атлант

У Радчі цьогоріч зібрали гарний урожай соняшника

Роком фермера охрестили 2024-й івано-франківські аграрії. Врожай у громаді перевершив сподівання.

Збір розпочали із соняшника у селі Радча, повідомляють у пресслужбі голови Івано-Франківської громади Руслан Марцінків.
«Зараз почався сезон збору урожаю. Перше соняшник збираємо, після того в нас іде соя і на завершення – кукурудза. Якщо говоримо про цю ділянку – це 16 гектарів, на якій ми засіяли соняшник і, якщо говорити цього року, то соняшника ми засіяли 56 гектарів. Це така, скажімо, досить вибаглива культура, але ми почали його засіювати ще минулого року, і професійна робота себе виправдала. Досить хороший урожай отримали і надалі будемо працювати з цією культурою, бо бачимо, що і клімат змінився. Якщо в західній Україні так масово не вирощували професійно, то зараз клімат дозволяє це робити», – зазначив заступник міського голови, директор Департаменту комунальних ресурсів та сільського господарства Микола Вітенко.
Попри вибагливість соняшника, комунальне підприємство «Франківськ Агро» обрав хороший сорт цієї культури. Соняшник олійний, тому результатами власної копіткої праці цього року аграрії задоволені.
«2024 рік, порівнюючи з 22-м і 23-м, можна назвати роком фермера. Є і ціна на продовольство, яке виробляємо, і очікуємо на досить хороші врожаї. Олійність соняшника, згідно з лабораторними аналізами, досить хороша, тобто всі показники по якості відповідають вимогам», – розповів заступник директора КП «Франківськ Агро» Дмитро Сергенюк.
Цього року у громаді засіяли понад 180 гектарів землі. Найбільше – у Радчі. Також, нагадаємо, аграрне комунальне підприємство пропонує селянам здавати в оренду паї. За хорошою ціною та на вигідних умовах.
«Люди хочуть здавати паї свої, розривати договір з попереднім орендодавцем, бо тут є перспектива. По-перше, це є наше комунальне підприємство, це гарантує, що буде своєчасна оплата за пай, і оплата буде максимально вища, ніж попередній орендодавець ставив. Цього року «Франківськ Агро» буде презентувати допомогу населенню – це 100 мішків вищого сорту борошна. Ми будемо роздавати його сім’ям військовослужбовців, сім’ям загиблих військовослужбовців, а також соціальним верствам населення, які цього потребують: інвалідам І групи, одиноким людям», – запевнив староста села Радча Івано-Франківської МТГ Тарас Борин.
Сільське господарство повинно розвиватися у громаді, переконаний Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. Засівати землі у селах громади розпочали ще у 2022-му. Окрім того, що банк землі постійно розширюється, КП «Франківськ Агро» також збільшує кількість культур. Гречка, соя, кукурудза та вибагливий соняшник – запорука продовольчої безпеки громади.
«Дуже добра культура, добра ціна. Соняшник ми продаємо, а інші культури ми також вирощуємо для себе, такі як пшениця, гречка. Тому завдяки тому, що люди вже знають, люди дають землі, ми мажмо можливість обробляти і земля не пустує. Дякуємо Господу Богу за погоду, за те, що цього року добра погода, добрий урожай, дало нам можливість обробити всі поля. І дякую нашим захисникам. До речі, директор комунального підприємства повернувся, демобілізувався. Воював у десантно-штурмових військах. Тому це така певна реабілітація для нього також, для військових, які будуть тут працювати. Бо на землі завжди тяжко працювати, але дуже цікаво», –  зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
З кожною посівною компанією земельний банк КП «Франківськ Агро» планує розширювати. Для ефективнішого використання паїв Руслан Марцінків закликає селян активніше домовлятися із комунальним підприємством щодо обробітку земельних ділянок.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...