Мед Атлант

“Перлини сакральної архітектури Гуцульщини”: у Франківську презентували книгу про історичні храми

У вівторок, 22 жовтня, в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Івана Франка відбулася презентація нової книги «Перлини сакральної архітектури Гуцульщини. II том. Косівщина» авторства о. Ореста Смицнюка, священнослужителя Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Автор книги розповів про особливості своїх історичних досліджень сакрального мистецтва стародавніх храмів Косівщини. Зокрема душпастир поділився тим, як він здійснював опис інтер’єрів, ікон, іконостасів та прилеглих територій церков, повідомляють у пресслужбі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

«Чому мене так захоплює дослідження сакрального мистецтва? Коли заходимо у храм, часто звертаємо увагу на унікальні царські ворота іконостасу, на підкупольний простір святині. Коли ми дивимося у вікна храму, то бачимо природне світло, проте тоді, коли споглядаємо на лики святих в іконах, нас наче опромінює те надприродне світло», — поділився автор.

Також слово мали відомі митці, художники та мистецтвознавці, які сприяли виданню книги й допомагали душпастирю підготувати до друку другий том.

Завершився захід у форматі питання-відповідь, де священнослужитель у доступний спосіб ділився досвідом своїх історичних досліджень, які відобразилися у другому томі книги про сакральні перлини Гуцульщини.

«У найбільш мальовничому куточку нашого краю, на Гуцульщині, зародилася самобутня гуцульська архітектурна школа, яка не має аналогів як в Україні, так і поза її межами. Автор книги подає відомості про населені пункти Косівщини та пропонує читачеві професійно впорядковані описи церков, їх інтер’єрів, а також прилеглих до храмів територій та додаткових будівель. Ці дослідження допоможуть і в даний час, і в майбутньому кожному бажаючому ознайомитися з сакральним мистецтвом регіону та послужити багатьом наступним поколінням», — такі слова анотації записані на перших сторінках книги.

Рецензентом книги стала Олеся Семчишин-Гузнер, кандидатка мистецтвознавства, старша наукова працівниця Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...