Мед Атлант

Франківка Галина Гривнак розповіла про свій досвід проходження Шляху святого Якова

Шлях святого Якова або ж шлях до Сантья́го – іспанською Camino de Santiago — паломницька дорога до могили апостола Якова в іспанському місті Сантьяго-де-Компостела.

Паломницький шлях, відомий ще з IX століття, у сучасному світі попри релігійне значення набув і туристичного, культурологічного та гастрономічного. А також це можливість випробувати себе. Галина Гривнак, засновниця компанії Fin Impact, громадська діячка та марафонка, а тепер ще й пілігримка нещодавно пройшла Камін, розповіла про свій шлях.

“Приблизно 4 роки тому я шукали варіати соло-походу, щоби побути наодинці з собою, розвіятися. Бо дуже часто ми може робити значні речі, управляти великими командами, але своєму житті можемо не справитися з простими речами. Найперша рекомендація в гуглі видасть Каміно. Тоді ніхто з моїх знайомих не знав, що це таке і я почала вивчати цю ідею з ресурсів які є в інтернеті. Велике значення має, як іти, для чого ти ставиш собі цю мету. Можна іти з групою, або самостійно”

Цьому маршруту уже 13 століть. Він має промаркованих десятки тисяч кілометрів, і є 4 основні шляхи. Але перший раз жінка вирішила пройти традиційним, хоча він з більшим фізичним викликом. Заблудитися неможливо, бо все про марковане стрілочками. 

“Людина ставить собі багато пересторог, чому не може це зробити. Це було моє перше каміно і я свідомо обирала і абсолютно не шкодую, що зупинила свій вибір на ньому. Хоча я не зустрічала людей, які були не задоволені своїм вибором. А я бачила людей, для яких це було 16, 17, 20 каміно”

На початку кожен паломник реєструється і і вказує причину, чому ви ідете каміно. Існує три причини – це туризм, релігія і здоров’я. Багато людей починають, як туристи, але закінчують релігією.

“Якщо це паломництво, то напевно до самого себе. За цих 10 днів ти настільки занурюєшся в себе і знаходиш все те позитивне на що опираєшся в своєму житті, що не можеш не полюбити досконало це життя, і своє життя і людей навколо. І мені здається, що якщо в твоєму житті є ця любов, то в ньому і є Бог”

Загалом Галина Гривнак пройшла 235 км. Це тривало 9 днів.

“У моєму випадку, незважаючи на штормові попередження, вітри неймовірні, я не сіла на таксі, а таки змокла до ниточки і абсолютно не шкодую про це. Переважно шлях горами і казковими лісами, які ніби обійняли цю дорогу. Уздовж розташовані тамплієрські села з кам’яних будиночків, ніде немає кольорових вивісок. Там більше корів і овець, надзвичайно доглянута земля”

Цього року шляхом пройшли вже 476 тисяч людей. Сезон триває до середини листопада. Цей маршрут пройшов Павло Коельйо, Іван Павло ІІ.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...