Артроскопія в ЦМКЛ: Сучасна одноденна операція без розрізів, яка повертає здоров’я суглобам
07 Листопада, 10:00
Поділитись статтею
Артроскопія – інноваційний метод лікування пацієнтів з травмами чи захворюваннями суглобів. Це малоінвазивне оперативне втручання, яке здійснюється ендоскопічним методом без великих розрізів.
Лікар ортопед-травматолог Івано-Франківської центральної міської клінічної Андрій Чужак відзначає, що артроскопія має ряд переваг. Основним є те, що це малотраматичний метод оперативного втручання, який належить до «хірургії одного дня»:
«Раніше пацієнтам робили відкриті операції з великими розрізами. Розмір проколів при артроскопії становить всього лише пів сантиметра. Це, в свою чергу, сприяє швидкому постопераційному відновленню пацієнта».
Лікар розповідає:
«Артроскопія показана пацієнтам різного віку, у яких є наявним захворювання чи травма суглобів. Це можуть бути навіть діти чи спортсмени, літні люди чи молодь. Сьогодні часто проводимо цю операцію багатьом військовим з гострими травмами, які вони отримали під час бойових дій».
Біль чи навіть звичайний дискомфорт в коліні, плечі, кульшовому суглобі – ось основні симптоми, які мають насторожити пацієнта. Важливим є вчасне звернення за медичною допомогою.
«Часто людина приходить до лікаря, коли вже є хронічний біль чи гостра травма. Але, якщо звернутись на початкових етапах, то ефективним може бути і консервативне лікування у сімейного лікаря», – говорить Андрій Чужак.
Ортопед-травматолог ЦМКЛ каже, що найчастіше пацієнтам проводять артроскопію коліна і плеча: «Також можливо оперувати цим способом гомілково-ступневий, ліктьовий, променево-зап’ястний та кульшовий суглоби».
Швидкість повного відновлення та результати реабілітації залежать від віку пацієнта та обсягу операції, а тому цей період може бути як короткотривалим, так і довготривалим.
«Протипоказів чи обмежень для проведення артроскопічних операцій майже не існує. Ми робимо так, щоб пацієнт мав змогу повернутись до свої повсякденних активностей чи до занять спортом», – запевняє Андрій Чужак.
Поділитись статтею