Мед Атлант

У Франківську стартував Міжрегіональний Форум «Український експорт: сьогодення та майбутнє»

В Івано-Франківську розпочався Міжрегіональний Форум «Український експорт: сьогодення та майбутнє».

Більше ста представників експортоорієнтованого бізнесу західних регіонів України (Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської, Львівської та Тернопільської областей), експерти, представники українських міністерств, державної, регіональної та місцевої влади зібралися в Івано-Франківську, щоби обговорити питання сучасний стан українського експорту. Зокрема, інфраструктурних та логістичних викликів, питання трудових ресурсів, регуляторних та фінансових аспектів експорту.

“Для Івано-Франківська це дуже важлива подія. Сьогоднішні наші гості – це перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, керівник Торгово-промислової палати Геннадій Чижиков, гості з інших регіонів. Потенціал Франківська, і в цілому заходу України, дуже великий, особливо коли йдеться про продукцію з доданою вартістю. Важливо, щоби це не була сировина, чи, скажімо, продукт з поля, а перероблена. У такому випадку залишатиметься додана вартість, і ми отримаємо від цього максимальний дохід. Сьогодні ми здобули нові ринки ЄС, США, Канади, при цьому повністю відмовившись від старих. Крім того, якість продукції, яку ми експортуємо, виросла в декілька разів”, – зазначив керівник проєкту, президент ІФ ТПП Андрій Левкович.

Форум проведено в межах Проєкту “USAID підтримує Івано-Франківську ТПП у проведенні курсу тренінгових та консультаційних послуг для менеджерів з експорту”, що реалізується за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». За результатами Форуму будуть розроблені рекомендації для підвищення конкурентоспроможності українського експорту та напрацьовані пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правових актів у сфері експортної діяльності.

“Зараз Україна потребує додаткових продажів, інвестицій та надходжень до бюджету. Цей проєкт дуже важливий для економіки нашого регіону, адже допомагає нашим експертам покращити свої знання з експортної діяльності, а нашим підприємствам – вийти на європейський та світовий рівень. У рамках проєкту учасники співпрацюють з європейськими країнами. Одним із підводних каменів експортної діяльності є правові аспекти, укладання договорів і оплатах міжнародних валют, тому наші експерти дуже допомагають партнерам покращити свої знання щодо цих питань”, – додає керівниця управління міжнародних економічних звязків Івано-Франківської ТПП Ольга Нізола.

Учасник проєкту Віктор Скрипніков, комерційний директор групи компаній ТОВ “ВП “МОТОРІМПЕКС”, поділився враженнями від проєкту. Підприємство релокували з Харкова до Калуша спершу частково, а зараз – повністю збудували нове і запустили серійне виробництво гідроциліндрів . Загалом в компанії близько 130 працівників, половина з яких на Прикарпатті.

“Наша компанія займається промисловим гідравлічним обладнанням. Ми найбільший імпортер гідравлічних компдектуючих в Україні, а також маємо власне виробництво – проектуємо, виробляємо гідравлічні системи, гідравлічні циліндри під замовлення. Ми є постачальниками гідравліки для потужних українських виробників. Також активно розвиваємо експортну діяльність, щойно повернулися з Італії, де на виставці предсталяли нашу продукцію на ринку Європи. Також ми співпрацюємо з програмою , отримали гранти на промислове обладнання, верстати і зараз саме завдяки цьому нарощуємо виробництво гідравлічних циліндрів і гідравлічних блоків. Нам це дає можливість створити нові робочі місця, розвиваємо виробництво і це дає моживітсь забезпечити продукцією нашого вітчизняного виробника, а також представляти ринок України на міжнародній арені”

 

Проєкт “USAID підтримує Івано-Франківську ТПП у проведенні курсу тренінгових та консультаційних послуг для менеджерів з експорту” тривав з квітня по листопад 2024-го року та охопив більше ста учасників – представників експортоорієнтованого бізнесу. У його межах для менеджерів з експорту підприємств західних регіонів України було проведено:

  • 12 навчальних вебінарів,
  • 5 тематичних круглих столів, за результатами яких були систематизовані рекомендації для вдосконалення нормативно-правової бази, що стосуються зовнішньоекономічної діяльності,
  • 2 навчальних тури для ознайомлення з успішними практиками підприємств-експортерів.
  • Також експерти торгово-промислової палати створили посібник з питань експорту, провели індивідуальні консультації та надали рекомендації щодо експортних стратегій підприємств.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...