Мед Атлант

Понад 67 млн гривень грантової допомоги отримали аграрії Прикарпаття

Понад 67 млн гривень грантової допомоги отримали аграрії Прикарпаття на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства у межах урядової програми «єРобота».

Сільгосптоваровиробникам Івано-Франківщини погоджено 24 таких гранти для закладення насаджень плодово-ягідних насаджень загальною площею понад 187 гектарів, зазначають у пресслужбі Голови я Івано-Франківської ОВА Світлани Онищук.
З них:

  • на розвиток садівництва, ягідництва і виноградарства грантову підтримку отримали 14 суб’єктів господарювання на суму більше ніж 54 млн грн;
  • на розвиток тепличного господарства – 4 підприємства на суму 13 млн грн.

Найчастіше у межах програми підтримки аграрії області висаджують фундук та волоський горіх, лохину та чорницю, суницю садову, яблуні та малину.

До слова, урядова грантова програма діє з 1 липня 2022 року і передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг – можливість створити чи розвивати власний бізнес за напрямками «Своя справа», «Свій сад», «Своя теплиця», «Новий рівень».

Гранти надаються у розмірі не більше 70% вартості проєкту, але не більше 10 млн гривень. Обов’язковою умовою є працевлаштування потрібної кількості працівників.
Для садів – від 5 до 10 постійних і 125-425 сезонних робітників залежно від найменування насаджень. Для теплиць – не менше 4 постійних та 10 сезонних на гектар площі.

У серпні 2024 року Уряд розширив умови надання грантів для розвитку виноградарства та садівництва. Загалом з початку дії програми в Україні вже виплачено понад мільярд гривень грантової допомоги 240 сільгоспвиробникам.

Водночас Івано-Франківщина продовжує співпрацю з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО).
Грантова підтримка розрахована для мікро- та малих виробників аграрної продукції.

Малі та середні сільськогосподарські підприємства, які мають намір та спроможність включити малих фермерів у свої бізнес-моделі, зможуть отримати грант у розмірі до 150 тисяч доларів.

Крім того, у межах нового грантового циклу, учасники можуть отримати грантову підтримку:

  • 10 тисяч доларів – особисті селянські господарства, фізичні особи;
  • 25 тисяч доларів – малі та мікровиробники аграрної продукції (овочі, ягоди та гуцульська коров’яча бринза) різних організаційно-правових форм, кооперативи та асоціації виробників продукції з географічним зазначенням.

Учасниками програми можуть бути:

  • особисті селянські господарства;
    фізичні особи;
  • малі та мікро виробники аграрної продукції різних організаційно-правових форм;
  • кооперативи та асоціації виробників продукції з географічним зазначенням;
  • агрегатори – юридичні особи, які закуповують сільськогосподарську продукцію у мікро- та малих фермерів з метою її консолідації, доробки, переробки та подальшого продажу.

Обов’язковою умовою участі в грантовій програмі є реєстрація в Державному Аграрному Реєстрі. Прийом заявок планують розпочати у грудні 2024 року.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...