На Прикарпатті стартувала всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
25 Листопада, 19:15
Поділитись статтею
«16 днів проти насильства» – всеукраїнський захід, який щороку відбувається на території України наприкінці листопада.
Сьогодні акція стартувала на площі поблизу Ратуші, що в Івано-Франківську. До неї долучилися поліцейські, соціальні служби та громадські організації, які протидіють цьому негативному явищу. Поліція Прикарпаття нагадує, війна не привід замовчувати насильство.
Учасники заходу розмістили різні локації з інформаційними матеріалами. Кожен з них акцентує на протидію насильству.
Поліцейські роздали перехожим відповідні застереження, надали правові консультації, роз’яснили, куди потрібно звертатись постраждалим від насильства.
«Війна – не привід замовчувати домашнє насильство. Багато хто вважає, що якщо в країні війна, то проблема потерпілої не на часі. Однак це не так Під час таких інформаційних кампаній ми маємо змогу привернути увагу суспільства до такого жахливого явища, як насильство, підняти рівень правової обізнаності людей, довести до кожного мешканця, що домашнє насильство – це злочин, про який не можна мовчати», – розповіла старший інспектор з особливих доручень Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Нацполіції України, капітан поліції Марія Кравецька.
Від початку 2024 року на лінію «102» надійшло 5650 звернень про вчинення домашнього насильства. З них 3 400 – звернень від жінок, 1200 – від чоловіків і 220 – від дітей.
Поліцейські реагують на кожен виклик. І стикаються з різними проявами та видами цього негативного явища – психологічним, економічним, сексуальним та фізичним.
«Наразі складено 2700 адміністративних протоколів, а також 3400 термінових заборонених приписів. Дуже часто буває так, що конфлікт в сім’ї врегульовується швидко, до приїзду екіпажу. Тоді жінки не хочуть писати заяви, бо «це сім’я», «це мій чоловік», «я подзвонила завчасно і мені тут жити», попри те, що факти насилля так відбувалися неодноразово. В таких випадках ми все одно проводимо профілактичну роботу, виносимо термінові заборонені приписи, щоб підстрахувати потерпілих і надалі уже працюємо з кривдниками», – розповіла старший інспектор сектору протидії насильства Івано-Франківського РУП Оксана Костюк
Поліція Прикарпаття нагадує, – мовчати про домашнє насильство – не можна. А там паче, шукати оправдань кривдникам. Якщо Ви постраждали від насильства, або ж були його свідком негайно звертайтесь на цілодобову лінію «102». Дзвінок у поліцію може врятувати життя.
Поділитись статтею