На Прикарпатті від початку навчального року підтверджено один випадок булінгу
30 Січня, 14:22
Поділитись статтею
У цей час по всій країні фіксують випадки жорстокого поводження між дітьми у навчальних закладах.
Один такий випадок зафіксовано і в Івано-Франківській області. Тому зараз важливо об’єднати всі зусилля Департаменту освіти і відділів освіти на місцях, проводити виховні години, більше спілкуватися з дітьми та залучати психологів за потреби.
“Питання булінгу на постійному контролі. У нас є система АІКОМ у кожному закладі у вільному доступі. Там є кнопка “Повідомити про булінг”. Це може зробити будь-який учасник освітнього процесу – чи батьки, чи діти, чи вчителі. Треба відверто сказати, що не всі звернення підтверджують булінг. Минулого навчального року спільно з поліцією було вивчено ситуації і складено 12 протоколів, цього навчального року – один. Булінг відбувається не тільки в закладах освіти, а й мережі, тому важливо, щоби вчителі і батьки також звертали на це увагу”, – зазначив Віктор Кімакович, директор Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОВА.
Керівникам закладів освіти рекомендують більше пояснювати саме батькам про булінг. Зокрема частіше проводити загальношкільні батьківські збори, запрошувати представників ювенальної превенції та поліцейських.
“На сьогоднішній день у нас на розгляді перебуває 20 повідомлень щодо вчинення булінгу. Підтвердилися тільки 12 – складено протоколи і скеровано до суду. Але це не означає, що до інших повідомлень ми не реагуємо і не вживаємо заходів. Проте не завжди батьки розуміють, що таке булінг. Саме з батьками потрібно посилювати роботу і роз’яснювати”, – зазначила Алла Бойчук, керівниця відділу ювенальної превенції поліції Франківщини.
За її словами, у 54 школах регіону постійно чергують інспектори служби освітньої безпеки – там не фіксують ніяких порушень.
“Виховання зараз має важливе значення. Ми бачимо, що зараз у суспільстві багато різних жорстоких відео, діти мають доступ. Ми побачили відео, яке привернуло нашу увагу. Тому у школах потрібно наголосити на цьому, спілкуватися з дітьми, що це протиправна поведінка, яка нести певну відповідальність. Треба любити одне одного, цінувати, поважати один до одного. Такі факти не повинні мати місця в нашій області”, – додає очільниця області Світлана Онищук.
Поділитись статтею