Чи знизились ціни на ліки в аптеках після 1 березня. ДОСЛІДЖЕННЯ
04 Березня, 10:00
Поділитись статтею
Українські фармвиробники підписали декларацію щодо зниження та стабілізації цін на лікарські засоби.
Мова йде про те, щоб вже з 1 березня знизити на 30% відпускні ціни на 100 ліків, що користуються найбільшим попитом.
До переліку медикаментів увійшли препарати від кашлю та застудних захворювань, антигістамінні, протизапальні та протиревматичні, вітаміни та мікроелементи, від тиску, противиразкові, заспокійливі, очні краплі, назальні спреї та інші.
МІСТО вирішило дослідити, чи справді знизять ціну на ліки та якою буде різниця.
Ми обрали три аптеки та шість препаратів, які за словами фармацевтів є популярними серед покупців.
Отож ціни на ліки станом на 28 лютого:
Ціни станом на 2 березня:
Отож бачимо, що різниця в ціні є, проте не на всі препарати та не в такому відсотковому співвідношенні, як було вказано в декларації.
З власних джерел МІСТУ стало відомо, що більше зниження цін можливе не точно з 1 березня, а після нової поставки ліків по аптеках.
Очільниця держлікслужби Прикарпаття Надія Шпур каже, що наразі перелік препаратів, які підлягають зниженні ціни, збільшили до понад 200.
«Зниження цін має контролювати відділ цін Держпродспоживслужби. Наразі розглядаються певні зміни до цієї постанови, але з 1 березня аптеки мали зробити переоцінку препаратів. Виробники взяли зобовʼязання знизити вартість на ці препарати від 15 до 50 відсотків. Відповідно має знизитись ціна і в аптеках. Ціна на препарати програми «Доступні ліки» формується іншим чином, оскільки частину вартості компенсує держава, — сказала Надія Шпур.
Начальниця відділу контролю у сфері торгівлі, робіт, послуг та регульованих цін Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Віта Сиромятнікова каже, що до 1 березня діяла 303 постанова, яка забороняла здійснення планових та позапланових заходів щодо контролю цін.
З 1 березня такі перевірки знову дозволили.
«Стверджувати чи субʼєкт господарювання знизив чи не знизив ціну можна лише за результатами перевірки. Підставою для здійснення позапланового заходу перевірки є звернення споживача. Тобто будь-який споживач може звернутися в Гооловне управління Держпродспоживслужби за адресою берегова, 24 або на урядову гарячу лінію 15-45, щодо здійснення перевірки правильності формування цін на лікарський засіб, який його цікавить. Вже тоді ми на підставі цього звернення можемо вийти на перевірку. Важливо, щоб у зверненні споживач назвав точну адресу аптеки, а не лише назву мережі. На сьогоднішній день жодних таких звернень не надходило, — сказала Віта Сиромятнікова.
Додамо, що ціни на лікарські засоби до 50 гривень не регулюються.
Детальний перелік препаратів, які підлягають зниженню ціни – за посиланням 📲 https://bit.ly/412hyjD
Поділитись статтею