Мед Атлант

Останній прихисток: як і де прощаються з домашніми улюбленцями на Франківщині

В Івано-Франківську та його околицях існує проблема несанкціонованих кладовищ домашніх тварин. Попри законодавчі вимоги щодо належного поховання померлих улюбленців, спеціально відведеного місця для цього немає. Однак турботливі власники, сповнені любові до своїх чотирилапих друзів, шукають способи гідно попрощатися з ними.

Нині поблизу Івано-Франківська діють щонайменше два стихійні кладовища тварин, розповідає МІСТО. Одне з них розташоване біля Чукалівського кладовища, інше — у лісі, що належить до Рибненського лісництва. Тут можна побачити маленькі пам’ятники, охайно оформлені могили, надгробки з іменами та навіть квіти. Це свідчить про те, що для багатьох людей їхні домашні улюбленці були справжніми членами родини, а їхня втрата — глибоким болем.

Як діє міська влада?

В Івано-Франківську питанням безпритульних тварин займається КП «Полігон». За словами його керівника Євгена Данилюка, мертвих безпритульних тварин відправляють до Вінниці, де їх утилізують на спеціальному заводі. Комунальники підбирають туші, зберігають їх у холодильнику та раз у три-чотири місяці транспортують на утилізацію.

Проте для власників домашніх тварин такої можливості немає. Це й спричиняє виникнення стихійних кладовищ, які хоч і є проявом любові до тварин, водночас несуть екологічну загрозу для навколишнього середовища.

Останній прихисток: як і де прощаються з домашніми улюбленцями на Франківщині

Законодавчі вимоги та екологічні загрози

Тварини стають для своїх господарів найкращими друзями, а їхня смерть — болючою втратою. Власники намагаються зберегти пам’ять про них, облаштовуючи маленькі острівці пам’яті. Але стихійне поховання може завдати шкоди природі.

Відповідно до законодавства, поховання тварин має відповідати певним вимогам: розміщуватися у приміській зоні, бути віддаленим від громадських місць щонайменше на 1000 метрів, а також розташовуватися на ділянках, які не піддаються зсувам та підтопленням. Однак ці вимоги наразі не виконуються через відсутність офіційного кладовища.

Особливо небезпечним є поховання тварин, які могли померти від інфекційних хвороб, таких як сказ або сибірка. Закон вимагає в таких випадках спалення туш, щоб запобігти поширенню небезпечних збудників. Проте безконтрольне захоронення може спричинити забруднення ґрунту, підземних вод і повітря.

Що робити далі?

Враховуючи зростаючу проблему, необхідним є створення офіційного кладовища для домашніх тварин. Це дозволить дотримуватися санітарних норм, мінімізувати екологічні ризики та забезпечити гідні умови прощання з улюбленцями.

Заступник міського голови Михайло Смушак розповів Місту, що наразі в місті немає напрацювань щодо створення кладовища для тварин. Проте, каже, що по завершенню війни такий проект обов’язково розроблятимуть і реалізують.

Любов до тварин триває навіть після їхнього відходу. І тому варто створити умови, за яких кожен власник зможе гідно попрощатися зі своїм чотирилапим другом, не порушуючи закон і не завдаючи шкоди довкіллю.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram