Івано-Франківськ пропонує заборонити стоянку авто на тротуарах
05 Грудня, 19:37
Поділитись статтею
У місті Івано-Франківськ ініціюють зміни до Правил дорожнього руху України щодо повної заборони стоянки автомобілів на тротуарах.
Йдеться про пункт 15.10, який зараз дозволяє часткову стоянку легкових авто та мотоциклів за умови, що для пішоходів залишається щонайменше 2 метри простору.
Запропоноване нове формулювання пункту звучить так: «Стоянка забороняється: а) у місцях, де заборонена зупинка; б) на тротуарах».
У міській ініціативі пояснюють, що тротуар — це простір для пішоходів, зокрема дітей, людей похилого віку та людей з інвалідністю, і автомобілі на ньому створюють серйозну загрозу безпеці. Також зауважують, що авто пошкоджують покриття та підземні комунікації, зменшують оглядовість і підвищують ризик ДТП, а також порушують міжнародні стандарти безпеки, яким слідують європейські міста.
Окрім безпеки, стоянка на тротуарах призводить до хаосу у русі та стимулює інших водіїв до порушень.
У коментарях франківці зазначають, що варто врахувати й зелені зони та газони, які часто стають місцем паркування, а думки щодо повної заборони розділилися через нестачу облаштованих паркувальних місць у місті.
Міська ініціатива закликає мешканців долучитися до обговорення та висловити свою позицію щодо заборони стоянки авто на тротуарах
Поділитись статтею










