У франківському Карітасі для родичів важкохворих провели навчання з паліативної допомоги. ФОТО
26 Травня, 16:05
Поділитись статтею
БФ “Карітас Івано-Франківськ УГКЦ” вже впродовж років реалізує програму догляду вдома та паліативної допомоги, в рамках якої важкохворі та немічні, інваліди та одинокі люди похилого віку отримують комплекс медико-соціальних послуг, психологічних та духовних послуг.
В своїй роботі працівники часто допомагають хворим та їхнім родичам долати чимало проблем, що стосуються догляду та реабілітації. Якісно надана допомога важкохворим позитивно впливає на їхнє самопочуття та стан здоров’я, викликає в них відчуття захищеності. А набуті уміння та навички з догляду допомагають тим, хто доглядає за родичами, зберегти власні сили та здоров’я.
23 травня в Карітасі зібралися підопічні та родичі важкохворих, які користуються калоприймачами. На сьогоднішній час проблема раку різних відділів товстого кишківника є дуже поширеною, адже хвороба уражує людей різного віку та статі, спричиняючи як фізичні, так моральні та матеріальні проблеми для цих хворих. Для підопічних Карітасу сумним є не лише сам факт проведеного оперативного втручання, а насамперед, те, що надалі вони лишаються інвалідами, які кожного дня використовують калоприймачі, що є дуже дороговартісними. Це саме стосується і лежачих хворих, адже догляд за ними ускладнюється, якщо родичі не мають можливості забезпечити їх одноразовими пеленками та підгузниками, повідомили МІСТУ у прес-службі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.
Щоб якось порадити в цій несприятливій ситуації, працівники Карітасу регулярно проводять навчання для хворих та родичів. Метою заняття було навчити людей правильно доглядати за стомою. Сивак Ліля та Василенчук Оксана, медико-соціальні працівники Карітасу з багаторічним стажем роботи у сфері здійснення догляду вдома, розказали присутнім як правильно накладати сам калоприймач, щоб він якомога довше виконував свою функцію, що в цілому позитивно впливатиме на стан хворого та зекономить його кошти.
Після зустрічі присутні отримали індивідуальні консультації лікаря, духівника та психолога проекту, а потім всі разом за кавовою перервою ділились своїми переживаннями та вміннями. Такий комплексний підхід в роботі Карітасу дає свої результати. Спілкування, обмін досвідом та моральна підтримка хворого та його близького оточення дає відчуття захищеності та в цілому сприяє швидшому одужанню чи полегшенню страждань хворої людини, долає її страх та відчай, підбадьорює родичів, які теж виснажуються хворобою рідних.
Тренінг був проведений в рамках проектів “Мережа центрів Паліативної допомоги Карітас України, 2017” (Карітас Відень) та “Сприяння у доступі до медичного обладнання для соціально незахищених верств населення” (фінансова підтримка доктора Володимира Шкільника).
Читайте також: У Франківську відкрили читальний зал імені Богдана Гаврилишина. ФОТО
Поділитись статтею