На Прикарпатті фотопастки рятують диких звірів від браконьєрів та смерті у пастках. ВІДЕО
04 Березня, 18:48
Поділитись статтею
Протягом декількох років у лісових масивах державних підприємств Івано-Франківського управління для спостереження за життям лісових мешканців та їх захисту від браконьєрів встановлено фотопастки.
Такі технічні засоби спрацьовують на рух у режимі реального часу та є абсолютно непомітними у лісових насадженнях. Фотопастки фіксують стан справ як за допомогою фотознімків, так і відеозйомки. При цьому ніяких спалахів або клацань, як у фотоапарата, немає. Звірі роботи лісової камери не помічають. Кожне фото або відео супроводжується інформацією про дату і час зйомки.
За допомогою фотопасток можна спостерігати за харчуванням звірів на підгодівельних майданчиках. Фотопастки як вдень, так і вночі «стежать» за переміщенням автомобілів та людей у лісових масивах. Часто вони незамінні помічники у фіксуванні дій браконьєрів, адже у режимі онлайн відправляють фото та відео на мобільні телефони рейдових бригад, яким вдається оперативно реагувати на спроби незаконного полювання. Про це повідомляють у прес-службі Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства.
До прикладу, фотопастка у лісовому масиві Солотвинського лісгоспу зафіксувала дикого кота, який потрапив у капкан браконьєра. Єгер лісгоспу Олександр Гаванюк допоміг тварині вирватися з залізної пастки.
Фотопастки майстра лісу Болохівського лісництва (Калуський лісгосп) Михайла Гринишина зафіксували чапель, видр, кабанів та багато іншої дичини.
Ось такий красень мешкає у лісах Осмолодського лісгоспу.
А такі лісові мешканці навідуються до підгодівельних майданчиків у Надвірнянському лісгоспі.
Фотопастки у Козаківському лісництві Болехівського лісгоспу зафіксували козуль, які полюбляють солонці.
Поділитись статтею