На Калущині для голосування «на дому» видали одну довідку на 60 виборців. ФОТО
31 Березня, 17:37
Поділитись статтею
У ДВК №260294, що у селі Кадобна Калуського району, на 60 заяв виборців, які виявили бажання голосувати «на дому», видано одну довідку лікаря.
Довідка, видана жителям села Кадобна Калуського району Івано-Франківської області, про те, що вони по стану здоров’я не можуть самостійно прибути на виборчу дільницю. Списки виборців додаються, – йдеться у довідці, підписаній виконувачем обов’язків головного лікаря та ще двома лікарями Брошнів-Осадської міської лікарні.
У коментарі ОПОРІ заступник та секретар ДВК розповіли, що їм так порадили зробити в ОВК:
Ми не самі це вирішили, ми спитали в ОВК, чи робити довідки кожному окремо, чи робити на загальний список. Нам куратор в ОВК сказав, що можна брати довідку на загальний список.
Ігор Очкур, голова ОВК №85 (Калуш), зауважив у розмові з ОПОРОЮ, що він не знав про такі перемовини:
Я не маю ніякої інформації з цього приводу. Я отримав інформацію лише станом на вчора на 16:00, що стільки виборців голосують на дому, і запитав, чому така велика кількість виборців, якщо в НСП-списку було в десять разів менше. Мені голова дільничної комісії відповів, що довідки є.
До НСП-списку включають осіб, які не здатні самостійно пересуватися.
Як запевняє голова ОВК №85, про те, що довідка виявилася одна на всіх, він дізнався вчора о 16:00, вже коли рішення про включення 60 осіб до списку виборців, які голосуватимуть за місцем перебування було прийняте.
Формування цього списку суперечить ч. 5 ст. 77 Закону «Про вибори Президента України», яка каже, що виборець, який тимчасово не здатний пересуватись самостійно, поштою або через інших осіб подає власноруч написану заяву з проханням забезпечити йому голосування за місцем його перебування. Така заява разом з довідкою медичної установи про стан здоров’я виборця має бути подана до дільничної виборчої комісії не пізніше 20:00 останньої п’ятниці перед днем голосування. У цій ситуації комісія мала отримати 60 заяв та 60 довідок окремо від кожного виборця, – пояснює Богдан Морикіт, координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Івано-Франківській області.
Крім того, каже Богдан Морикіт, такі дії дільничної виборчої комісії викликають подив, адже законодавство чітко визначає, що члени дільничної комісії зобов’язані перевірити факт тимчасової недієздатності виборця, а одна довідка на 60 виборців ставить під сумнів, чи дійсно члени ДВК перевіряли нездатність виборців самостійно пересуватися.
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.
Читайте також: що робити, якщо ви зіпсували бюлетень.
Поділитись статтею