Мед Атлант

Руслан Марцінків рекомендує прочитати…

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків полюбив читати ще у чотири роки. Каже, що ця любов у нього сильна. Одна із перших книг, яка з дитинства запам’яталася меру, – «Історія України-Руси» Михайла Грушевського. Для нього ця книжка стала відкриттям, через яке Марцінків захопився історичною літературою. Зараз очільник міста вдома зібрав власну бібліотеку, де навіть можна знайти всю серію «Літопису УПА». Проте до вподоби меру і художня література зарубіжних та українських авторів, яку він радить перечитати кожному.

«По кому подзвін», Ернест Хемінгуей

«Це сильна книжка про долю людини, кохання та війну», – коротко описує роман Руслан Марцінків. У ній читач познайомиться із історією американського добровольця Роберта Джордана, який під час Громадянської війни в Італії опинився у лавах республіканців. Роман цікавий непростою історією людей, їхньою трагедією, яку вдалось описати Хемінгуею. І зараз книгу варто перечитати, щоб переосмислити ці події. До речі, одразу після появи роман став популярним і його у 1941 році номінували на Пулітцерівську премію.

«Сад Гетсиманський», Іван Багряний

За легендою, Гетсиманський сад – це місце передсмертних мук та молитов Ісуса. В однойменному романі у цей «сад» потрапляє Андрій Чумак. Молодий хлопець опиняється у пеклі – в’язниці НКВС, де змушений терпіти тортури, знущання та образи. Головний герой, незважаючи на все, показує свій характер та силу. Він доводить: як би людину не мучили, духовно її зламати неможливо. У романі простежуються елементи автобіографізму, адже Багряний деякий час перебував у харківських тюрмах.

«Єрусалим на горах», Роман Федорів

Книжка насичена нашим українським духом та патріотизмом. Це можна побачити як в історії вчителя Северина Гайдаша, який навчає дітей, незважаючи на війну, так і в життєвих шляхах інших героїв. Книга про випробування, землю, минуле і майбутнє. Про очищення людських душ, які прагнуть дійти до «свого Єрусалиму». Роман просякнутий духом спадковості поколінь, і важливо його відчути. Недарма ж книга відзначена Державною премією України ім. Тараса Шевченка та премією Всесвітньої української Фундації Антоновичів.

«Адамцьо», Оксана Кузів

Ця збірка бувальщин прикарпатської письменниці у 2014 році стала «Кращою книгою року у молоді Прикарпаття», а вже у 2015 потрапила до списку 80 найкращих книжок України за останнє десятиліття (2005–2015 роки) за рейтингом «Україна читає дітям». Книжка написана на основі реальних історій і читається дуже легко. Збірка просякнута філософією: зло, яке ти спричиняєш, обов’язково потім повернеться. Тому до головного героя вже у літньому віці приходить каяття за давній гріх.

«НепрОсті», Тарас Прохасько

Якщо у вас немає настрою, а хочете його підняти – прочитайте «НепрОсті». Точно легше стане. У романі описана альтернативна історія Карпат у першій половині ХХ століття. Сюжет у книжці мовби постійно рухається по колу, у ньому весь час з’являються схожі персонажі. Зокрема, образ жінки на ім’я Анна.

 

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...