До Дня міста у Калуші випустять тематичну розмальовку. ФОТО. ВІДЕО
20 Травня, 19:33
Поділитись статтею
У Калуші презентували розмальовку, у якій можна розфарбувати вулиці та архітектурні споруди Калуша.
Ідея перевидання належить калушанину Ярославу Шевчуку. Тираж – 1000 примірників.
Перше видання розмальовки побачило в 2003-2005 роках. Ініціатором його виходу був міський голова Роман Сушко. Малюнки створив калуський художник Мирослав Гаталевич, який був автором і попередніх малюнків. Автори вирішили перевидати розмальовку, доповниши її осучасненими об’єктами та вулицями Калуша, інформують “Вікна”.
Усього видання містить 28 малюнків, з яких 11 — нових.
Під час презентації Ярослав Шевчук зазначив, що землі рідного краю перебували під владою австрійців, поляків, більшовиків і саме завдяки цим народам Калуш отримав таку цікаву і багату архітектурну спадщину. Він додав, що історія, культура, релігія − невід’ємні атрибути кожного суспільства, які надають нації автентичності. Саме вони і стали основою для перевидання розмальовки.
Видання містить розділи, у яких упорядковані ескізи вулиць та архітектури міста. Зокрема, в розділі “Історія” зібрані одні з найстаріших будівель Калуша: міська ратуша, концертний зал, калійний комбінат, ливарня дзвонів Фельчинських. До речі, остання, за словами Ярослава Шевчука, стала найменш впізнаваним об’єктом серед калушан.
Не обійшлося у виданні і без невід’ємних елементів Калуша. Зокрема, міської ради, пожежної частини, калуського пивзаводу, залізничного вокзалу, вулиці Степана Бандера та проспекту Лесі Українки.
У розділі “Культура і освіта” розмістили одну з найстаріших шкіл Калуша – ЗОШ №1, дитячу музичну школа №1, Народний дім, палаци куьтури «Мінерал» та «Юність».
Важливе значення автори розмальовки приділили і храмам Калуша. Серед них − греко-католицька церква Святого Архистратига Михаїла, Собор Святих Землі Української, парафіяльний костел Святого Валентина, церква Святого Миколи, храм Різдва Пресвятої Богородиці , греко-католицька церква Стрітення Господнього.
Також у розмальовці можна знайти й об’єкти відпочинку. Зокрема, колишній калуський ринок, історичне серце Калуша — площу Героїв та міський парк ім. Івана Франка.
Розповідаючи про всі об’єкти, розміщені на сторінках розмальовки, Ярослав Шевчук звернув увагу й на проблеми міста:
З кожним роком ми втрачаємо все більше архітектурної спадщини. Прикладом цього є міська ратуша, калійний комбінат, концертний зал. Але незважаючи на це, ми ще маємо чим пишатися. Потрібно з оптимізмом дивитися у майбутнє, не бути байдужим до долі нашого міста, брати активну участь у його житті і головне − пам’ятати минуле і передавати його у спадок нашим дітям та внукам.
Також калушанин додав, що малюнок перестає бути зображенням тоді, коли він набуває глибини і контексту. Це робиться за рахунок того, що коли ми розмальовуємо будівлі і вулиці, то надаємо локаціям нового звучання і вигляду,. А в результаті отримуємо місто, в якому б хотіли жити.
Розмальовки можна буде придбати на День міста у наметах на Площі Героїв та у міському парку.
Поділитись статтею