Мед Атлант

Прикарпатцям радять, як не нашкодити здоров’ю під час святкувань

На Прикарпатті, як і в цілій Україні, перші зимові місяці року характеризується рядом численних свят, що супроводжуються рясними застіллями з великою кількістю їжі та алкогольними напоями.

Якщо Ви все ж піклуєтесь про власне здоров’я та здоров’я Ваших близьких, Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області надає декілька слушних порад, завдяки яким Ви гарантовано отримаєте гарний настрій та самопочуття під час радісних святкувань:

  •  Вечеряйте вчасно. У нічний час активність травлення (і виділення ферментів) мінімальна. Для зменшення перенавантаження шлунково–кишкового тракту вечеряйте за 3-4 години до сну.
  • Для того, щоб допомогти своєму організму в процесі перетравлення їжі, прийміть одну-дві таблетки ферментативних препаратів перед тим, як сідати за стіл.
  • Рекомендуємо максимально зменшити в святковому меню наявність страв з високим вмістом жирів та вуглеводів. Слід віддавати перевагу овочам, відварному або запеченому м’ясу, рибі, фруктам та зелені.
  • Не заправляйте страви соусами та майонезом заздалегідь, робіть це безпосередньо перед подачею.
  • Слідкуйте за термінами придатності як страв, так і продуктів з яких готуєте.
  • Будьте обережні з екзотичними стравами. Куштувати незнайомі продукти слід обережно, “дегустаційною” порцією.
  • Їжте помірно, ретельно пережовуючи, це допоможить не переїдати, адже насичення організму приходить через 20 хвилин.
  • Правильно вживайте алкоголь. Зрозуміло, що у великій кількості випадків відмовитись від алкоголю не вдасться, однак, слід пам’ятати про міру. Дотримуйтеся золотого правила – пити не більше “однієї дози” алкоголю на годину. “Одна доза” – це 150 мл вина (1 склянка), або 360 мл пива (1 банка), або 30 мл міцного напою (1 чарка).
  • За кілька днів до застілля почніть приймати вітаміни групи В, зокрема вітамін В1 (тіамін) і вітамін В6 (піридоксин), так як ця група вітамінів під час вживання алкоголю вимивається з організму і як наслідок відбуваються розлади роботи в ендокринній та центральній нервовій системах, порушується мозкова діяльність.
  • Не змішуйте алкогольні напої, так як вони виготовляються на основі різної сировини і містять домішки. Разом це значно знижує здатність організму переробляти алкоголь та продукти його розпаду. Якщо спирт надходить в організм швидше, ферментативна система просто не справляється з його розщепленням. Як результат – ранкове похмілля через отруєння продуктами неповного розщеплення сумнозвісного етанолу.
  • Наступного дня, після закінчення застілля, пийте більше води, яка допоможе вивести залишки алкоголю з організму. Також можна випити велику чашку міцного солодкого чаю, а з закусок – шоколад із високим вмістом какао, не менше ніж 70%.

Нехай ці свята подарують Вам море приємних емоцій, щастя та добра! Бережіть себе та дбайте про близьких!

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...