Супрун розповіла, як “відновитись” після новорічних свят
02 Січня, 19:05
Поділитись статтею
Після свят людям хочеться легкості, схуднення та очищення. Натомість приватні клініки, санаторії та “інста-блогери” пропонують різні програми очищення і детоксикації, але чи коштують ці послуги часу, заощаджень та зусиль?
Про дію детоксикації розповіла Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.
На щастя, “токсинів”, тобто явних отрут, ніхто не бачив. Жоден патологоанатом. Люди, що пропагують “детокс” і навіть радять якісь аналізи, насправді, що завгодно називають “токсинами”: і бактерії, і віруси, і алергени та псевдоалергени — аби краще “запакувати” свої послуги. Це маркетинг, а не медицина. У нашому тілі є низка ферментів, а також печінка, нирки, легені і кишківник, що знешкоджують та виводять різні сполуки, які так чи інак у нас опинилися, – пише Супрун.
Що можна зробити?
- Найбільш очевидна порада — не робіть собі новорічну “інтоксикацію”: вчасно припиняйте їсти, обирайте передусім овочі та фрукти, пийте воду, не куріть, не допускайте зневоднення, важкості в шлунку, облиште у 1980-х салати, викладені перемазаними майонезом шарами, мийте руки, не їжте вночі і будьте дуже, дуже стриманими з алкоголем.
- Друга порада спрямована на підтримку наших власних ресурсів. Ви справді можете пити свіжовижатий сік буряка, імбиру, яблук і моркви, додавати мелений льон до каші, користуватися різноманітними спеціями, споживати все літо і заморожувати на зиму ягоди, і регулярно їсти різні капусти і часник з цибулею. Сполуки, що містяться в цих продуктах, активують наші власні системи детоксифікації.
- Третя порада — найоб’ємніша. Вона стосується розуміння різних процесів і сполук, що можуть призводити до “відчуття бруду всередині”, туману в голові і нудоти від життя.
- Активоване вугілля не запобігає отруєнню алкоголем, ціанідом чи важкими металами. Жоден протокол наразі не включає активоване вугілля. В разі отруєнь іншими сполуками активоване вугілля слід вжити протягом години, поки те, чим ми можемо отруїтися, знаходиться в шлунку. Доза вугілля вас здивує: дорослим треба близько 50 грамів, дітям — 0,5-1 грам на кілограм ваги. Вугілля має бути в 10-40 разів більше, ніж того, що нас отруїло. Травленню воно теж не сприяє.
- Куріння та забруднення повітря дрібнодисперсними часточками. Дим, пил та аерозолі забруднюють наші легені. Там їх поглинають клітини макрофаги, які або гинуть на місці, або виділяють про-запальні молекули і тягнуть той бруд до лімфатичних вузлів. Забруднення легень шкодить нам на системному рівні.
- Атеросклеротичні бляшки в судинах, які не “чиститься”.
Що робити? Якщо стисло, то потрібна відмова від сміттєїжі, куріння, алкоголю та, за рішенням лікаря з огляду на аналізи та анамнез, прийом статинів. Все життя. Або навіть оперативне втручання. Якщо вам дуже хочеться якось чимось судини прочистити, то їжте щодня часник на додачу до всього уже перерахованого. Тільки ж не замість! - Промивати кишківник від “токсинів” не варто, адже бактерії є невід’ємною частиною нашого кишківника. Проте, слід усувати причину потрапляння решток бактерій в кров, тобто лікувати кишківник: відновити баланс мікрофлори раціоном, багатим на харчові волокна, і звернутися до лікаря-гастроентеролога.
- Якщо в людини є “живіт”, це значить, що є хронічне запалення, схильність до атеросклерозу та інших серцево-судинних хвороб. Не треба вважати появу живота нормальним явищем. За три дні в санаторії на Пущі Водиці вісцеральний жир та супутні йому хвороби нікуди не подінуться.
Що робити? Треба постійно правильно харчуватися і робити фізичні вправи. З їжі можете залишити ягоди і какао. - Нетравлення. Це один із поширених наслідків свят із застіллям, та результат їжі похапцем, без запивання, переїдання, вибору на користь дуже жирної їжі, куріння чи надлишок алкоголю.
Що робити? Не переїдати, їсти овочі без майонезу (так, це можливо), запивати їжу водою, їсти повільно на усвідомлено. Ви можете таки прийняти ензиматичний препарат, але він почне діяти уже в дванадцятипалій кишці. Якщо у вас є нудотні позиви, можете їх не стримувати, але потім багато пити води. - Хронічна хвороба нирок є причиною накопичення в крові так званих уремічних токсинів, які в нормі мали би покинути організм разом із сечею. Це ціла група сполук різної молекулярної маси та розчинності. “Чистка нирок” літрами води з лимоном, пшоном чи соками тут не допоможе. Пісок і камені з нирок теж не виведе.
Що ж робити? Йти до лікаря, здавати аналізи, і далі лікуватися відповідно до діагнозу. Не марнуйте час на недієві заходи.
Поділитись статтею