“Ловлять на вулиці, дискотеках, у чергах абітурієнтів”: Загороднюк наголосив на неприйнятності насильницьких приводів призовників
23 Січня, 11:50
Поділитись статтею
Міністерство оборони відкриє телефонну лінію, на яку громадяни зможуть звертатися у разі порушень їхніх прав під час проведення призовної кампанії.
Про це міністр оборони України Андрій Загороднюк повідомив сьогодні під час інтерв’ю в прямому ефірі випуску програми «Сніданок з 1+1», інформує Управління комунікацій та преси Міністерства оборони.
Загороднюк наголосив на неприйнятності насильницьких приводів призовників на строкову службу у Збройних силах, пише “Уніан“.
«Ми категорично не сприймаємо інформацію, коли роблять насильницькі приводи, ловлять на вулиці, дискотеках, у чергах абітурієнтів і так далі. Є чітко виписаний порядок, постанова Кабміну і закон, яким чином має відбуватися повідомлення призовника. Є адміністративна і кримінальна відповідальність за ухилення від строкової служби, і вона залишається. Людина має прийти самостійно, але якщо вона не приходить або ухиляється — за це настає відповідальність», – сказав міністр.
Загороднюк зазначив, що запроваджується лінія правової допомоги, куди можна буде звернутися у разі порушень під час проведення призовної кампанії.
«До початку призову ми детальніше про неї поінформуємо, щоб усі бачили, куди можна буде дзвонити, звертатися. Ми вже провели перші брифінги з Військовою службою правопорядку, яка має слідкувати за дотриманням військовослужбовцями, в тому числі, співробітниками військкоматів, законних прав громадян», – зауважив міністр.
Він також вкотре зазначив, що призов до лав Збройних сил з 20 років є обов’язковим, з 18-19 років – добровільним.
«По-перше, основа нашої армії — це професійні військовослужбовці. Це прописано у всіх наших документах і програмах, так воно має залишатися, і ми маємо реалізувати це завдання. Хотів би прояснити питання про «призов з 18 років». Це прописано в законі, але останні роки у нас було з 20-ти, це врегулювалося відповідними указами президента. Ми мали ситуацію, коли юнаки хотіли вступити до лав Збройних сил, піти на строкову службу. Але ми не могли їх прийняти, тому що можна було брати тільки з 20 років. Ми зробили так, щоб ця можливість зараз була, але лише для тих, хто хоче цього добровільно. З 20-ти років — це буде обов’язково, з 18-ти,19-ти — добровільно, — наголосив міністр оборони.
Крім того, Загороднюк звернув увагу, що строковики не залучатимуться до служби в район проведення операції Об’єднаних сил.
Поділитись статтею