Тривожна кнопка: безпека в кишені
02 Березня, 09:45
Поділитись статтею
Сигналізація працює в режимі повної охорони тільки на порожньому об’єкті. Коли в приміщенні знаходяться «свої», система контролює периметр або повністю вимикається. В іншому випадку датчики не помічають появу зловмисника і, отже, не подають сигнал хабу, який у свою чергу не викликає групу швидкого реагування. У цій ситуації рятує тільки тривожна кнопка, яка активує «сплячу» централь для виклику підкріплення.
Сценарії використання тривожної кнопки
У багатьох бойовиках присутня сцена, в якій злодій грабує банк або магазин, а касир віддає гроші, при цьому непомітно натискаючи під столом тривожну кнопку. Як правило, все закінчується швидким приїздом поліції та затриманням грабіжника. Цей сценарій працює і в житті. Бездротові тривожні кнопки є в більшості магазинів, банків та офісів, які в денний час не ставляться на часткову охорону.
Якщо зловмисник намагається потрапити до квартири або заміського будинку, кнопка допоможе захистити сім’ю і майно. З її допомогою ви викличете поліцію ще до того, як спрацює сигналізація — як тільки виявите підозрілу активність за дверима або під вікнами. Дитина зможе подати сигнал тривоги одним натисканням кнопки, якщо підозрілий «дядько» спробує налагодити з нею контакт в період вашої відсутності.
Що вміють тривожні кнопки
Більшість пристроїв виконує тільки одну функцію. У разі загрози користувач натискає на кнопку, щоб передати сигнал тривоги на хаб. Залежно від сценарію сигналізація «тихо» сповіщає охоронну компанію або додатково вмикає сирену. Деякі кнопки розпізнають два типи натискання (довге та коротке), активуючи різні реакції.
Але передача тривожного сигналу — не єдиний сценарій використання. Наприклад, модель Button від виробника Ajax вміє не тільки викликати підкріплення, але й управляти реле і розумними розетками. Тривалим або подвійним натисканням можна вмикати та вимикати світло, закривати та відкривати електрозамки, піднімати та опускати ролети. Щоб вибрати функцію кнопки, достатньо перемістити «тумблер» в мобільному додатку.
Тривожна кнопка Button втоплена в корпус, що виключає можливість випадкового натискання. Мініатюрний пристрій можна носити в кишені та на шийному шнурку, або закріпити стаціонарно на будь-якій рівній поверхні за допомогою комплектного подвійного скотча.
Пристрій підключається до хабу шляхом сканування QR-коду на корпусі, використовуючи для «спілкування» захищений шифруванням протокол двостороннього зв’язку Jeweller — унікальну розробку компанії. Дальність дії на відкритій території становить 1300 метрів, завдяки чому користувач може активувати тривогу на безпечній відстані від зловмисника. При натисканні загоряються вбудовані світлодіоди — зелені (якщо хаб розпізнав команду) або червоні (якщо команда не доставлена).
У додатку можна «прив’язати» до кнопки конкретного користувача, ім’я якого буде відображатися в балці подій. В налаштуваннях можна вибрати режим роботи (тривога або управління), створити або додати сценарій управління пристроями автоматизації, задати тип натискання для сценарію.
Поділитись статтею