Міністерка освіти пояснила, чи звільнятимуть масово вчителів-пенсіонерів зі шкіл
29 Лютого, 18:45
Поділитись статтею
За Законом “Про повну загальну середню освіту”, який ухвалили у січні цього року, усіх вчителів-пенсіонерів з 1 липня переведуть на строкові контракти терміном на один рік.
Профспілка працівників освіти і науки заявила, що “реалізація таких нововведень призведе до одночасного звільнення до 1 липня 2020 року понад 70 000 вчителів”. Очільниця Міністерства освіти і науки Ганна Новосад в інтерв’ю “Українській правді. Життя” повідомила, що масових звільнень не буде.
“Передбачається переведення на однорічний строковий контракт. Але це не означає, що ми говоримо про масове звільнення. Це абсолютно не так”, – пояснила Новосад.
За її словами, директор закладу матиме можливість визначати, продовжувати після цього року контракт, чи ні.
А якщо вчитель-пенсіонер якісно виконує роботу, то його контракт можна і потрібно продовжити.
Це також можливість для директорів відкривати шлях молодим вчителям, пояснює Новосад.
На запитання “Якщо ця людина погано викладає, але має зв’язки з директором, то нічого змінюватися не буде?”, міністерка відповіла так:
“Це повноваження, яке належить до прав директора визначати, з ким він чи вона продовжує контракт. Але оскільки директори також переводяться на контракт, вони мають бути природно зацікавлені у тому, аби у них були фахові вчителі”.
За її словами, МОН за допомогою закону намагалося запровадити максимум інструментів, які природно мотивують усіх учасників освітнього процесу працювати на результат.
Читайте також: У МОН розповіли, коли буде відома “доля” вчительських зарплат.
Поділитись статтею