Мед Атлант

Жительці Прикарпаття, якій селевий потік зніс хату, будують новий дім. ФОТО

Жительці села Хороцеве Білоберізької ОТГ Руслані Кубайчук, яка через негоду у червні залишилася без дому, будують нове житло. Її оселю разом з іншими господарськими будівлями засипав камінням та землею селевий потік, який ішов з гір.

Руслана Кубайчук пригадує, що під час першої хвилі паводку у червні цього року селевий потік забрав усе її майно: одяг, меблі, кухонну техніку та телевізор. У будинку провалилася підлога. Зараз про повінь нагадує безліч гірського каміння на подвір’ї та в будинку. Сьогодні жінка проживає у сусідньому селі зі своїми двома доньками, інформує “Суспільне“.

На земельній ділянці, яка розташована біля центральної вулиці у селі Хороцеве, Руслані Кубайчук будують новий дім. Ця ділянка належить самій жінці, за поданням сільської ради тут змінили цільове призначення та розпочали будову.

“Вона була віднесена до першої категорії постраждалих. Було виділено 300 тисяч гривень. Плюс було виділено одноразову допомогу для придбання речей першої необхідності та продуктів харчування з бюджету Білоберізької сільської ради у розмірі п’ять тисяч гривень. І також депутати однієї із політичних сил проявили ініціативу, щоб збудувати будинок постраждалій”, – розповів заступник голови Білоберізької ОТГ Василь Пилип’юк.

Роботи на будівництві виконані приблизно на 65 %, каже Василь Пилип’юк. Тут вже звели будівлю каркасного типу, яку частково утеплили мінватою. Далі облаштовуватимуть внутрішні приміщення.

Сусіди Руслани Кубайчук почали укріплювати габіонами берег, який забрав селевий потік. Також екскаватором, який дала сільська рада, прокопали невеликий канал, щоб, у разі дощів, по ньому могла стікати вода.

Житель Хоровцевого Михайло Михальчук каже, що стихія вирувала приблизно 40 хвилин, але наробила багато шкоди.

“У нас затопило всі городи. В сусідів теж. Картопля, буряк, морква – все поплило. Одним словом – урожаю не було. У сусідів вибило стіну, занесло каміння до хати. Була в 2008-му році повінь, але такого не було. Тепер занесло десь сантиметрів 15 піску на городі, каміння. Той урожай, що був, то його накрило”, – пригадує чоловік.

Крім будівель та городів, у Білоберізькій ОТГ вода пошкодила і дороги. Найбільше, за словами заступника голови Білоберізької ОТГ Василя Пилип’юка, у червні Черемош, який вийшов з берегів, пошкодив берегоукріплення та дорогу на ділянці Розтоки-Барвінків. Зараз проїзд тут відновлено, а техніка укріплює берег.

“На ліквідацію наслідків негоди Білоберізька ОТГ отримала під час першого траншу півтора мільйона гривень. Це гроші на відновлення мостів та мостових переходів, об’єктів соціальної інфраструктури. Всі кошти використали в повному обсязі. Роботи на об’єктах уже завершені. Під час другого траншу ми отримали три мільйони 300 гривень на будівництво берегоукріплення на потоці Сухий в селі Білоберізка. Зараз заключний договір з підрядником, і розпочалися роботи з берегоукріплення”, – зазначив Василь Пилип’юк.

І додає, що укріплення берегів потребують майже всі населені пункти громади, крім села Устеріки.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...