Мед Атлант

Пелюшки для немовлят: історія сповивання, основні моделі та їхні особливості

Туге сповивання залишилося в минулому, але пелюшки як і раніше необхідні. Історія їх використання обчислюється століттями. У 15 столітті лікар Паоло Багеллярд розробив особливий метод сповивання. Немовля загортали в шматок матерії від стоп до пахв, а другий шматок тканини призначався для сповивання від пальців до плечей. Спеціальними пов’язками оберталися лоб і плечі. У такому вбранні малюк навіть не міг поворухнути пальцями, але воно було єдиним одягом дитини протягом трьох місяців, потім їй розмотували руки.

Тільки в пів року, а іноді й в 9 місяців, малюка звільняли від цього панцира. Вважалося, що таке туге затягування гарантує гарну поставу та стрункі, довгі ноги, а також допомагає від рахіту. Ніхто не замислювався про комфорт немовляти та про те, що такий одяг викликає порушення кровообігу. Єдиною перевагою можна назвати відносну безпеку, замотаного малюка було легше переносити. Обмеження рухливості дозволяло знизити ризик травматизму.

Французький лікар Франсуа Моріс наполягав на тому, що без тугого стягування діти не зможуть навчитися стояти і ходити, а будуть продовжувати повзати. Але були й ті, хто відкрито виступав проти таких жорстких методів. У науковій праці «Практика хірургії» (16 століття) Фелікс Вюртц закликає матерів не перетягувати туго немовлят.

Треба визнати, що необхідність самої процедури стала приводом для дискусій і спільної концепції не було. Так в 18 столітті стали дотримуватися думки, що дитині корисніше вільний одяг, а у 19 столітті колишні традиції були відновлені. Однак, натяг тканини значно зменшили, бо туге натягування тканини істотно ускладнювало дихання, хоча воно активно використовувалося аж до середини 50-х, особливо під час сну.

Одноразові та багаторазові варіанти

Сьогодні пелюшки найчастіше застосовуються при застиланні поверхонь, а також під час грудного вигодовування. Ці вироби можна розділити на кілька категорій – вид і склад тканини, форма, цінова група, сезонність, розмір, одноразове чи багаторазове застосування.

Одноразові моделі призначені для використання переважно в дорожніх умовах. Пропонуються непромокальні варіанти, а також здатні вбирати вологу. Друга модель за призначенням подібна до підгузків і складається з таких шарів:

  • Нижній. Виконаний з поліетилену. Цей шар контактує з поверхнею ліжечка або коляски й перешкоджає витіканню виділень назовні.
  • Середній (наповнювач). Проміжний прошарок, що адсорбує вологу та перетворює її у гель.
  • Верхній. Контактує зі шкірою малюка, виконаний з целюлози та не дратує чутливі покриви.

Серед переваг відзначимо гарне поглинання, відсутність необхідності у пранні, але враховуємо, що вони можуть використовуватися тільки як підстилка. Замовити одноразові або багаторазові варіанти зі швидким доставленням можна в інтернет-магазині Панама https://panama.ua/categorys/76325/.

Багаторазові моделі виготовляються з таких тканин:

  • Муслін. Це волокно має пухку, м’яку структуру та візуально нагадує марлю. Такі вироби можуть бути виконані з бавовни, комбінації бавовни та бамбука або з бамбука. Муслін добре пропускає повітря, здатний вбирати природну вологу, але швидко висихає, не викликає алергії, міцний і довговічний. Недоліки – виріб деформується при високих температурах, має високу схильність до вигорання, легка тканина не зберігає тепло, тому зазвичай застосовується влітку.
  • Ситець. Легка натуральна тканина, яка привертає увагу доступною ціною. Добре піддається фарбуванню та зберігає яскравість кольорів навіть при тривалому застосуванні. Але часті прання роблять його жорстким, а також виріб може деформуватися.
  • Бязь. Бавовняна тканина з простим полотняним плетінням. Легко відпирається та прасується, викликає приємні тактильні відчуття.
  • Фланель. Теплий варіант, призначений для холодної пори року, має рівномірний ворс, який може бути як на лицьовій, так і на виворітній стороні. Швидко абсорбує вологу, але погано пропускає повітря, тому зазвичай використовується для обгортання після купання.
  • Трикотаж. Добре тягнеться, може використовуватися як плед чи покривало. Популярні набори, в які входить пелюшка й шапочка з однаковим дизайном. Важливо вивчити склад тканини. Деякі виробники для додання певних властивостей включають до складу невелику кількість еластану або поліестеру, але таких добавок не повинно бути у виробах для немовлят.
  • Маркізет. Тонка тканина з полотняним плетінням, яка добре зберігає форму та швидко сохне, не втрачає яскравість кольорів багаторазового прання..

Різноманітність форм

Традиційні багаторазові пелюшки бувають квадратними або прямокутними, а також виготовляються у формі кокона або конверта. Кокон одягається легко й швидко, застібається на блискавку та не вимагає особливих навичок. Навіть батько-початківець цілком впорається з подібним завданням. Також випускаються варіанти на липучках або кнопках. Такі моделі складаються з двох полотнищ, мають кишеню і застібки для фіксації.

Варіанти у вигляді конвертів мають схожу конструкцію, але в них не передбачена фіксація застібками. При підборі моделі враховуємо температуру в приміщенні та сезонність, умови застосування (наприклад, під час масажу або після купання), особливості форми виробу, властивості тканини.

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...