У листопаді Калущина пройшла пік захворюваності на COVID-19 - Місто
Мед Атлант

У листопаді Калущина пройшла пік захворюваності на COVID-19

15 грудня у Калуші відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Основною темою обговорення вже традиційно була ситуація з поширенням коронавірусу.

Як повідомила медична директорка Калуської ЦРЛ Наталія Кінаш, станом на 15 грудня в лікарні розгорнуто 180 ліжок для лікування хворих з COVID-19 та з підозрами, у тому числі дев’ять — у відділенні інтенсивної терапії (реанімації).

Станом на цю дату є 83 хворих, зайняті 46% ліжок. 78% ліжок (132) мають кисневі точки. Найближчим часом їхню частку планують збільшити до нормативних 80%, інформують “Вікна”.

З 7 грудня хворих з коронавірусом та підозрами приймає також районна лікарня — медичний заклад вже уклав угоду з Національною службою охорони здоров’я. Тут розгорнуто 80 лікарняних ліжок, з яких 23 — з кисневими точками. Станом на 15 грудня в районній лікарні є 10 пацієнтів, з яких вісім — із COVID-19, двоє — з підозрами.

У цілому, відзначила Наталія Кінаш, в останні тижні спостерігається суттєве поліпшення епідемічної ситуації: госпіталізованих—  менше, резерв лікарняних ліжок достатній. Так, у жовтні-листопаді в Калуській ЦРЛ було і до 137-ми хворих на день, а в останній тижні — по 80-90.

З початку пандемії в Калуській ЦРЛ пролікували 1142 хворих з  COVID-19 та з підозрами, у тому числі 24 дитини та 21 пацієнтка пологового відділення. З них лише 46% мали підтверджений ПЛР-тестом діагноз, більшість — не мали позитивного тесту, але клінічна картина відповідала коронавірусній хворобі. Кисневої терапії потребувала переважна більшість хворих — понад 1000, 178 пацієнтів мали важкий перебіг захворювання.

З початку пандемії в Калуській ЦРЛ померли 117 хворих, у тому числі двоє іногородніх.

За словами Наталії Кінаш, у багатьох пацієнтів з COVID-19 спостерігається згущення крові й утворення тромбів. І часто саме утворення тромбів є причиною летальних випадків.

Щодо забезпечення Калуської ЦРЛ медикаментами, то воно на належному рівні. Щоправда, антибіотики лікарня може купувати лише з визначеного переліку. І вони — «важкі». Лікування ускладнень коронавірусної хвороби є тривалим, тож, лікарні намагаються з початку призначити більш легкі антибіотики, які людям пропонують придбати самостійно. Це ж стосується і антикоагулянтів — препаратів для розрідження крові. В Україні різко зріс попит на такі ліки і лікарні не завжди вдається вчасно їх закупити.

Директор Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин також відзначив зниження захворюваності на коронавірусну хворобу. За його словами, в грудні з 346-ти заборів біологічного матеріалу на ПЛР-дослідження 144 результати або близько 40% тестів були позитивними. Водночас, за такий же проміжок часу в листопаді було 250 позитивних результатів — до 80% від усіх досліджень.

Про позитивну динаміку з поширенням коронавірусу повідомив і начальник Калуської міськрайонної філії ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» Богдан Пеленичка. Лабораторний центр проводить щотижневий аналіз захворюваності. І якщо станом на 18 листопада показник становив 357 випадків на 100 тис. населення, то зараз — 216. У листопаді було по 40-50 позитивних результатів ПЛР-тестів на день, зараз — 5-10.

Схоже, в листопаді Калущина пройшла пік захворюваності: у квітні в стаціонарах лікувалися 135 людей, у травні — 32, у червні — 60, у липні — 172, у серпні — 415, у вересні — 363, у жовтні — 440 і у листопаді — 892. Вже очевидно, що у грудні показники будуть суттєво нижчими.

Щодо поширення грипу й гострих респіраторних захворювань, то, як повідомив Богдан Пеленичка, за тиждень на Калущині захворіли 486 людей. Показник становить 386,9 випадки на 100 тис. населення. Епідпоріг для цього періоду — 612,7 випадків на 100 тис. населення.

У Калуші вакцинували від грипу 100 медичних працівників міського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram