Прикарпатський мандрівник сфотографував у Карпатах двох рисей. ФОТО
04 Січня, 10:18
Поділитись статтею
Мандрівник з Прикарпаття Мирон Марецький сфотографував двох рисей.
Світлини пан Мирон розмістив у фейсбуку. Вони зроблені учора, 3 січня, на гірському масиві Горгани.
Світлини уже переглянули та вподобали багато користувачів.
Довідково.
Рись — рід хижих ссавців з родини котових. Рід містить 4 сучасні види, поширені в Євразії та Північній Америці.
Як інформує WWF, рись схожа на більшість кішок: вона має приголомшливий зір, особливо в нічний час, і кращий ніж у людини слух. Саме тому так важко помітити рисей: вони найбільш активні рано вранці і пізно ввечері, коли ці великі кішки можуть бачити, а ми не можемо.
Рись в Карпатах зазвичай мешкає вище позначки у 1000 м. Відпочиваючи на скелях і камінні, поза досяжністю людини, рись все одно спостерігає і цікавиться людьми. У зимовий час вони можуть переслідувати здобич до нижчих висот, де менше снігу. Та рисі ніколи не нападають на людей або інших великих хижаків, як ведмеді чи вовки. Ведмеді і вовки можуть вкрасти рештки здобичи рисі, тож вона адаптувалася, приховуючи залишки їжі під скелями, листям або гілками. Рись полює на зайців, птахів, диких котів, сарн, оленів, кабанів, а іноді і бродячих собак, але ніколи — на свійську худобу.
Популяція рисі в Україні оцінюється приблизно в 500 особин. Необмежене полювання та вирубування лісів призвели до того, що вид трапляється лише в нечисленних лісових районах. Рись довго була жаданим мисливським трофеєм, оскільки її плямисте хутро високо цінувалося на хутровому ринку. Вид занесений до Червоної книги України, також рись охороняється Червоним списком МСОП, CITES та Бернською конвенцією.
Поділитись статтею