“Має бути воля захищати Батьківщину”. Історія прикарпатського призера “Ігор Воїнів”
21 Травня, 10:42
Автор: Тетяна Куліковська
Поділитись статтею
Прикарпатський військовослужбовець Спартак Лозінський виборов третє місце у національних змаганнях “Ігри Воїнів”. У них беруть участь військові та ветерани, які отримали травми у зоні бойових дій, пише Суспільне.
Цьогоріч “Ігри Воїнів” в Україні проводили вперше. За їхніми результатами сформують збірну, яка візьме участь у міжнародних змаганнях.
Учасник “Ігор Воїнів” із Прикарпаття Спартак Лозінський у жимі лежачи подужав 135 кілограмів.
Серед ветеранів АТО/ООС, які змагалися з пауерліфтингу на національному відборі змагань, він виборов третє місце.
Як кажуть, силою волі вигриз перемогу. Не сподівався — відсутність досвіду. Там дуже специфічна силова вправа. Я трішки з іншої федерації — важкової атлетики, пауерліфтингу безпосередньо, — розповідає Спартак Лозінський. — Умови виконання вправ були дуже специфічні — із фіксацією вздовж цілого тіла. Я знав це заздалегідь і не сподівався ні на що.
Взяти участь у змаганнях чоловікові запропонували організатори “Ігор Воїнів”. Спартак — військовослужбовець, інструктор навчального центру військової частини у Старому Лисці Івано-Франківського району.
Тож і готуватися довелося тут, у спортивному кутку в казармі.
Вкрай обмежений простір, але що є, те є, — говорить Спартак Лозінський.
Він родом із Донеччини. У травні 2014 року чоловік пішов добровольцем воювати в АТО. Там отримав декілька поранень та контузій.
Осколкове поранення шиї в Іловайську, потім осколкове — в живіт після Дебальцевого, потім ще одне поранення — міною у спину. Дві контузії у спину. Дві контузії, остання – на “промці” в Авдіївці”, — розповідає воїн. — Якщо у чоловіка є воля, я бачив це особисто і на цих змаганнях, без кінцівок хлопці і 100 метрів бігли. Воля має бути. Воля захищати Батьківщину, воля не пиячити, не скотитися до якогось непотребу, а вдосконалюватися щодня.
Всього у національному відборі “Ігор Воїнів” взяли участь 229 військовослужбовців і ветеранів, які постраждали у зоні бойових дій, каже координаторка змагань в Україні Оксана Горбач.
За її словами, це найбільша кількість учасників за всі роки існування спортивної реабілітації в Україні. Позмагатися можна було в 11 адаптивних видах спорту.
“Ми повинні розуміти, що учасник, який отримав травму у зоні бойових дій, уже в дорослому віці отримав травму, яка позбавила його мобільності, слуху чи зору, створила для нього серйозні фізичні проблеми”, — мовить Оксана Горбач.
Жінка також додає, що багато учасників змагань не знаходять можливості реінтегруватися у суспільство після повернення із зони бойових дій: “На наших змаганнях ми говоримо: “Приходьте з будь-якими травмами. Ми знайдемо для вас вид спорту, який вам підійде конкретно під вашу травматизацію, під ваше поранення”.
За словами Оксани Горбач, 40 учасників “Ігор Воїнів” з України візьмуть участь у міжнародних змаганнях у США. Їх відбиратимуть за результатами національних ігор, а також врахують мотивацію, психологічний ефект ігор для ветерана та його спортивну етику. Для цього з ними провели психологічні інтерв’ю. Результати оголосять 31 травня.
Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram
Поділитись статтею