В Калуші колесо огляду в міському парку планують запустити до Дня Незалежності
29 Червня, 10:33
Поділитись статтею
Калуська міська рада заслухала і підтримала звіт про роботу у 2020 році комунального підприємства «Міський парк культури і відпочинку ім. Івана Франка».
Станом на початок 2020 року в парку є 14,5 штатних одиниці, з яких шість — сезонні. Фонд оплати праці складає 54,1 тис. гривень на місяць. На кінець року в міському парку є три дорослі атракціони («Колесо огляду», «Ланцюгова карусель» та «Гойдалки»), сім — дитячих («Юнга», «Сонечко», «Дитяча рибалочка», екстримальний батут «Джампінг», дитячий батут, батут «Дракоша» та ігрова кімната «Дитячий лабіринт») та водні розваги (чотири катамарани, п’ять човнів та водяний циліндр «Roller»), інформують “Вікна”.
Послуги тут надають за тарифами, які були затверджені в квітні 2019 року. Окрім того, з грудня 2018 року парк є організатором з проведення державної реєстрації шлюбу в рамках проєкту «Шлюб за добу».
Упродовж 2020 року в парку провели поточний ремонт атракціонів, адже готувалися до літнього сезону. Також тут закупили та встановили 420 нових пластикових крісел для амфітеатру, провели ремонт катамарану і закупили один новий, а також проводилися роботи з відновлення асфальтового покриття.
Торік основним джерелом фінансування парку був міський бюджет: дотація склала понад 1 млн 385 тис. гривень, що майже на 340 тис. гривень більше, ніж у 2019 році. А доходи парку від надання послуг, навпаки, — різко впали і склали близько 205 тис. гривень (у 2019 році — близько 380 тис. гривень). Причому більшу частину доходів забезпечили не атракціони, а «Шлюб за добу» (142 тис. гривень).
На жаль, 2020 рік став важким у сфері дозвілля. Підприємство не мало можливості вести діяльність у повній мірі, — пояснила директорка парку Наталія Паламар.
Так, через карантинні обмеження сезон роботи атракціонів, який зазвичай починається з травня, минулого року розпочався лише з 1 липня, причому — з обмеженнями. Якщо в 2019 році парк реалізував близько 12 тис. квитків на атракціони, то в минулому році — всього 3472, а дохід від роботи атракціонів склав лише 62,6 тис. гривень. Причому в парку не проводили культурно-масових заходів та масштабних святкувань. А саме в такі дні тут найбільше людей і парк заробляє найбільше.
Щодо проєкту «Шлюб за добу», то за такою процедурою з 2018 року у Калуші побралися 380 пар, у тому числі 128 — минулого року. Цце кожна четверта пара, яка реєструвала шлюб. Причому, за словами Наталії Паламар, шлюб за добу в місті реєстрували не лише мешканці Калуша, але й інших міст та держав.
Цього року, як повідомила директор парку, на території проводять значний обсяг робіт. Зокрема, почистили канал, щотижня проводять чищення озера, щоденно прибирають, а також косять траву (територія парку — 18 га).
Зараз атракціони працюють. Сезон розпочали вчасно, затримка — всього 10 днів. Окрім колеса огляду, яке на ремонті і скоро почне діяльність. Проведено техогляди і поточні ремонти атракціонів. Купили ще один водний катамаран: водні атракціони користуються більшим попитом, зараз на ходу 5 катамаранів. На жаль, День міста перенесли з парку через негоду. Ми працюємо, щоб відвідувачі були не лише в неділю, — повідомила Наталія Паламар.
Очільниця парку деталізувала інформацію щодо ремонту оглядового колеса: тут були технічні проблеми, але вони вже вирішені. Зараз відбувається антикорозійна обробка металевої конструкції колеса, згодом його поґрунтують і пофарбують. Також будуть оголошувати тендер на зміну капелюхів кабін та поміняють сидіння. Роботи на колесі огляду планують виконати до Дня Незалежності.
Нещодавно на сайті міської ради оприлюднили візуалізацію майбутнього вигляду парку. За нею, тут має відбутися масштабна реконструкція. Як зазначила на сесії депутатка Богдана Галайда, плани — шалені, і дай Бог місту стільки коштів, щоб заплановане можна було реалізувати і парк набув сучасного вигляду. Депутатка запропонувала розглядати реконструкцію по локаціях — шукати співфінансування і доводити їх до пуття. Можливо, почати зі скейт-парку, або брати локації, які не потребують великих капіталовкладень: облаштувати зону для пікніків чи кінотеатр під відкритим небом.
Парк приречений на розвиток. Вийдемо з боргів і будемо більшу увагу приділяти, — прокоментував міський голова Андрій Найда.
Поділитись статтею