Коли треба починати піклуватися про антивіковий догляд
01 Лютого, 10:55
Поділитись статтею
У більшості людей антивіковий догляд асоціюється з дуже літніми жінками, які намагаються чарівними кремами розгладити глибокі зморшки. Але це лише міф! Наука йде вперед, і тепер антиейдж-продукти спрямовані не так на виправлення недоліків, як на їхню профілактику. Коли ж варто звернути увагу та такі засоби та з чого почати, розповімо в цій статті.
Як починається старіння шкіри?
Шкіра кожної людини старіє по-різному. Це залежить від будови обличчя, типу шкіри, способу життя та спадковості. Хтось бореться з дрібними зморшками ще з 20 років, а хтось в 35 тішиться гладкою шкірою та лише трохи переймається візуальним зсувом обличчя. Утім, сам процес старіння відбувається більш-менш однаково.
Приблизно у 25 років можна побачити перші мімічні зморшки. Це невеликі заломи в ділянці брів, чола, очей і носогубної лінії, які виникають через активну роботу м’язів і яскравий прояв емоцій людини. Особливо помітні вони на найтоншій шкірі біля зовнішніх кутиків очей — це так звані гусячі лапки.
З плином часу метаболізм сповільнюється, що впливає також на шкіру. Зокрема, знижується рівень кисню в клітинах, і з’являються вільні радикали, які поступово руйнують волокна еластину й сповільнюють синтез колагену. Як наслідок, у 40 років шкіра стає слабкою, а зморшки — глибшими.
Протягом наступних років змінюється внутрішня структура шкіри, і вона перетворюється з гладкого полотна на хвилясте із западинами та провисаннями. Також значно знижуються тонус і пружність, що проявляється у вигляді опущених кутиків губ, навислих повік і порушеного контуру підборіддя.
Упродовж усіх цих етапів з’являються також порушення в тоні обличчя: формуються темні пігментні плями, відтінок стає тьмяним і сіруватим. Головним чинником цього є вплив ультрафіолету, який провокує надмірний синтез меланіну, що не встигає розподілятися рівномірно.
Щоб максимально подовжити молодість шкіри, варто запобігати змінам на кожному з етапів та сповільнювати руйнівні процеси за допомогою догляду.
З чого почати антивіковий догляд?
Найдієвіший спосіб зберегти красу шкіри — це забезпечити їй базовий догляд ще з підліткового віку. Саме вчасне змивання макіяжу, якісне очищення та підтримання гідробалансу здатні відтермінувати появу перших зморщок. Особливо важливим є захист від ультрафіолету широкого спектра, який допоможе зберегти пружність і рівний тон шкіри.
Коли базового догляду буде недостатньо, у 25–30 років потрібно додати до нього активні компоненти, які запобігають віковим змінам. Особливо ефективними будуть антиоксиданти, до прикладу, вітамін С. Він захистить шкіру від зовнішніх чинників, підвищить її еластичність шкіри й зробить відтінок обличчя яскравішим. Вітамін С може бути у форматі комплексної або моносироватки, а також у вигляді денного крему.
Також у цей період слід зробити акцент на зволоження. Обирайте тонери, сироватки та креми з високо- та низькомолекулярною гіалуроновою кислотою в складі. Ця речовина здатна притягувати молекули води в шкіру, тому насичує клітини вологою, надовго зберігає гідробаланс і наче наповнює обличчя зсередини, розгладжуючи зморшки. Щоб гіалуронова кислота була максимально ефективною, доповнюйте її бар’єрним кремом із церамідами, який можна знайти на EVA.UA.
Якщо у вас тонка шкіра та активна міміка, можете спробувати креми-міорелаксанти. Вони діють за принципом ботоксу: сповільнюють роботу нервових закінчень, розслаблюють м’язи обличчя та запобігають появі глибоких мімічних зморщок.
Коли після 30 років перші ознаки зрілості стануть доволі помітними, можна перейти до «важкої артилерії» у вигляді пептидів, ретинолу та процедур омолодження в косметолога.
Як зберегти молодість шкіри?
Антивікова косметика — не гарантія збереження молодого вигляду шкіри. Не менш важливими є ваші дії, звички та спосіб життя, які також опосередковано впливають на пружність, гладкість і тон обличчя. Нашіпорадипідкажуть, якіпосилитиефектвідантиейдж-догляду.
- Завжди використовуйте продукти з SPF. Похмура погода, холодний вітер і швидка біганина містом у справах — не причина залишити шкіру незахищеною.
- Дотримуйтеся базового догляду. Очищувати, тонізувати та зволожувати шкіру обличчя потрібно щодня для помітного ефекту.
- Відлущуйте шкіру. Щоб обличчя було сяйним, гладким і м’яким на дотик, а догляд — ефективним, регулярно відлущуйте старі клітини механічним або кислотним пілінгом.
- Масажуйте обличчя. Виділіть кожного дня по 5 хвилин для масажу обличчя кінчиками пальців, скребком гуаша або роликовим масажером.
- Спіть на шовковій наволочці. Гладка поверхня подушки вбереже від заломів на шкірі та знизить ризик появи набряків зранку.
- Проводьте більше часу надворі. Довгі прогулянки, спорт на відкритому повітрі й активний спосіб життя допоможуть зберегти красу обличчя.
Пам’ятайте, що вигляд вашої шкіри залежить також від сприйняття. Тож постарайтесь побачити у зморшках не недоліки, з якими потрібно боротись, а докази набутої мудрості та пройдених років.
Поділитись статтею