Чи можна обрати стать дитини при штучному заплідненні
26 Червня, 11:16
Поділитись статтею
Перед вступом до програми ЕКЗ багато майбутніх батьків цікавляться можливістю вибрати стать майбутньої дитини.
Чи існує така можливість та що на це впливає, МІСТУ розповіла Марія Макулович, клінічний ембріолог відділення допоміжних репродуктивних технологій, асистент кафедри гістології, цитології та ембріології ІФНМУ.
Екстракорпоральне запліднення – це комплекс процедур, який полягає у запліднення та культивуванні ембріонів, поза межами організму матері.
“Тобто, ми отримуємо біологічний матеріал, від матері – це яйцеклітини, та від батька – сперматозоїди, після чого готуємо їх до процесу запліднення, який відбувається максимально контрольовано. Далі спостерігаємо за ними до пʼятої доби, або ж до стадії розвитку, яка називається бластоцистою. Коли ембріон вже знаходиться на цій стадії, нам потрібно вирішити, скільки переносимо майбутній матусі, а скільки заморожуємо, для того, щоб пара змогла прийти ще раз по другу дитинку”, – розповідає медикиня.
Саме після перенесення ембріонів постає питання у майбутніх батьків: «а кого ж Ви нам перенесли?», «на кого ми будемо чекати?». Сімейні пари, які проходять лікування непліддя методом ЕКЗ часто запитують, чи видно по ембріонах хто це, хлопчик чи дівчинка, бажаючи вибрати, або вже знати на кого ж вони можуть очікувати.
“Ембріони всі мають однаковий вигляд і відрізняються тільки кількістю клітин. Та завдяки досягненням сучасних технологій, для наших пацієнтів, ми можемо запропонувати додаткову послугу генетичного скринінгу, яка полягає в аналізі кількох клітинок з ембріона на різноманітні генетичні патології, і при виконанні даного аналізу ми можемо дізнатись хто це, хлопчик чи дівчинка”, – резумуює Марія Макулович.
В ДЗ “Прикарпатський центр репродукції людини” МОЗ України виконується генетична діагностика методом NGS – Next Generation Sequencing. Цей метод полягає в повному хромосомному аналізі ембріона, в тому числі і статевих хромосом, тому після вибору здорового ембріону можна інформувати батьків про стать.
Даний аналіз дуже важливий, бо унеможливлює успадкування генетичних захворювань та переважно виконується за показами, такими як: завмерлі вагітності та викидні в анамнезі, невдалі спроби ЕКЗ, або можна і за бажанням батьків, щоб мінімізувати будь-які ризики.
Чи можна вибрати стать майбутньої дитини?
Тільки за бажанням батьків, без вагомих причин цього зробити не можна, наголошує медикиня.
“Як би ми не хотіли, але в цей процес ми не можемо і не маємо права втручатися. Можна пояснити це тим, що якби всі бажаючі мали можливість вибирати, то це могло б призвести до демографічного дисбалансу, тому все відбувається лише за рекомендацією лікаря. Хочу зазначити, що незалежно від статі дитинки, радість, яку ми бачимо коли пара приходить з позитивним тестом на вагітність, або вже після пологів, напевно, неможливо порівняти ні з чим, вони невимовно щасливі, бо здійснили найзаповітнішу мрію – стали батьками, а наші досягнення це отримання саме такого результату”, – додає Марія Макулович.
Прикарпатський центр репродукції людини працює вже 28 років саме для того, щоб щасливих сімей було все більше. Профіль центру – це допомога у подоланні такого діагнозу, як непліддя. Маючи багаторічний досвід в цій галузі, медики центру стверджують, що непліддя – не вирок, і тут готові з цим допомогти.
Варто додати, що починаючи з 2005 року, в «Прикарпатському центрі репродукції людини» діє державна програма. Таким чином, першу спробу штучного запліднення вам гарантує держава. У «Прикарпатському центрі репродукції людини» вам нададуть якісну допомогу на кожному етапі Державної програми. З кожним пацієнтом тут працюють індивідуально, з урахуванням його потреб та можливостей.
Поділитись статтею