Церква на чолі з митрополитом Війтишиним закликає іванофранківців не спалювати листя. ЗВЕРНЕННЯ
24 Жовтня, 13:42
Поділитись статтею
23 жовтня 2017 року в Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ оприлюднили звернення з приводу спалення залишків рослинності.
Цей лист підписав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин, а розповсюдили в Екологічному бюро, яке діє в Українській Греко-Католицькій Церкві.
“З великим занепокоєнням спостерігаємо, як наші села та міста огортає ядучий дим від спалювання залишків рослинності й опалого листя. В атмосферу викидаються всі хімічні елементи, які накопичуються у рослинах під час вегетації (наприклад, вихлопні гази автотранспорту чи отрутохімікати, які використовують для захисту від шкідників).
Вдихаючи цей токсичний дим, ми наражаємо своє здоров’я, а навіть і життя, на небезпеку. Особливо вразливими є діти, котрі першими стають жертвами цієї самогубної практики, а також байдужості тих, хто мовчазно споглядає такі дії.Церква не може мовчати, особливо якщо йдеться про важкий гріх проти життя. У цьому сенсі апелюємо передусім до відповідальних у владі та державних природоохоронних органах з проханням захистити право громадян на здоров’я та чисте довкілля“, – йдеться в Зверненні.
Митрополит звертається до всіх служб, які дбають про чистоту довкілля із закликом не спалювати листя та залишки рослинності, тим самим оберігаючи здоров’я та життя людей, серед яких є також і наші діти, рідні, близькі та знайомі.
“Висловлюємо прохання до органів місцевого самоврядування, до міських, сільських та селищних голів уживати всіх необхідних заходів з метою захисту людей та природи від підпалів залишків рослинності та сміття“, – звертається Владика.
В особливий спосіб в Зверненні апелюється до християнської свідомості усіх віруючих людей. Ми покликані берегти життя – безцінний дар нашого Творця і відповідально управляти дарами природи.
Тож мусимо припинити цю згубну практику та жити відповідно до Божого закону, – закликає Архієрей.
Більше про екологічні ініціативи Церкви можна почитати на сайті Екологічного Бюро УГКЦ, а також на сторінці молодіжної Соціальної ініціативи УГКЦ “Хтось не зробить”.
Поділитись статтею