Мед Атлант

Найсучаснішу діагностику для ефективного лікування інсультів та інших захворювань здійснюють в ЦМКЛ

Перфузія тканин – високоточний і вузькоспеціалізований метод діагностики. Використовується для ефективного лікування пацієнтів з інсультами, онкозахворюваннями, хворих з кистами та утвореннями на підшлунковій залозі, печінці та легенях.

Перфузію тканин здійснють у рентгенологічному відділенні ЦМКЛ тільки за призначенням лікаря. Ця вузькоспеціалізована діагностика допомагає правильно використовувати дороговартісні лікарські засоби для лікування хворих.

Найчастіше таку діагностику застосовують при лікуванні пацієнтів з інсультами, щоб визначити, яку частину тканин мозку можна врятувати. Зокрема перфузію роблять в тих випадках, коли невідомий точний час настання інсульту.

«Для прикладу, вночі, коли людина спить, трапився інсульт. Зранку просинається і не знає скільки годин минуло з того часу. Чим більше годин минуло, тим менший відсоток тканин можна врятувати», – пояснює завідувач рентгенологічного відділення Ігор Соколовський.

Тому, коли невідомо точної кількості годин з часу настання інсульту, то в таких випадках проводять перфузію тканин.

«Адже цей метод точно показує який відсоток тканин мозку відмер, а який можна врятувати», – каже завідувач рентгенологічного відділення.

Недолік перфузії тканин – велике променеве навантаження і радіація.

«Його слід правильно використовувати, щоб не викликати променеву хворобу чи випадіння волосся у пацієнта», – говорить Ігор Соколовський.

Тому перфузію тканин проводять дуже рідко і коли стоїть питання порятунку життя.

«Для уточнення діагнозу чи по бажанню пацієнту перфузію не використовують. Це вузькопрофільний метод діагностики, який покращує рівень лікування пацієнтів», – говорить завідувач рентген-відділення.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...