Мед Атлант

Львівська фірма балтійського походження, яка стала управлінцем франківських багатоквартирних будинків, шукає працівників

У лютому 2017 року львівська фірма з литовським капіталом ТОВ “Балтія-Сервіс” виграла конкурс на управління житловими будинками в Івано-Франківську. На баланс фірми перейшло 749 будинків, з них 222 – пам’ятки архітектури.

Таке рішення тоді прийняла конкурсна комісія виконкому Івано-Франківської міської ради. Компанія ТОВ “Балтія-Сервіс” брала участь у подібних конкурсах на обслуговування будинків, мешканці яких не організували ОСББ до моменту ліквідації ЖЕКів, по різних містах України.

Згідно даних аналітичної платформи «YouControl»,  засновниками компанії ТОВ “Балтія-Сервіс” є львівське приватне підприємство “Авра-Інтер” із внеском 375 тис. грн. та ЗАТ “Цівінті” (Вільнюс, Литва) з внеском 1,125 млн. грн.

(скрін з «YouControl»)

Управляюча компанія “Балтія-Сервіс” є дочірньою компанією міжнародної групи Civinity – одного з лідерів на ринку країн Балтії. Ми надаємо повний спектр послуг високої якості в галузі управління, технічного обслуговування та експлуатації об’єктів нерухомого майна, – йдеться у повідомленні на тестовому сайті компанії.

ЗАТ “Цівінті” управляє житловими будинками у різних містах країн Прибалтики і на український ринок фірма вирішила зайти після того, як в Україні запланували реформу житлово-комунального господарства.

Під час роботи в Івано-Франківську ТОВ “Балтія-Сервіс” зіткнулася з проблемою нестачі робочої сили.

23 жовтня у фейсбук-спільноті «Комуналка ІФ» виконавчий директор фірми Максим Сирлик звернувся з проханням про допомогу в організації пошуку персоналу “для подальшої побудови роботи, яка забезпечить чистоту та порядок”.

Звертаюсь до Вас, підписників даної спільноти за допомогою. Я є виконавчим директором ТзОВ “Балтія-Сервіс”, приїхав в дане місто зі Львова, щоб зробити Ваше місто чистим, а будинки охайними. Але зіткнувся з проблемою нестачі персоналу, а це двірники та прибиральники. І ще не менш гіршою проблемою – це негатив, котрий створено раніше поганою побудовою робочого процесу.

Прошу вашої допомоги в організації пошуку персоналу для подальшої побудови роботи, яка забезпечить чистоту та порядок. Розумію і знаю, що є багато негативу, але він є безпідставний та щиро вірю у Вашу небайдужість.

Я вклав серце і душу в дану фірму, допоможіть мені, а  я обіцяю, що місто буде чистим.

А от мешканці будинків зіткнулися з іншою проблемою – відколи ТОВ “Балтія-Сервіс” стала їх управителем, їм справно надходили рахунки за нібито надані послуги. Але тих послуг, насправді, або не було надано, або рахунок був значно більшим, ніж мав би бути. Тож у коментарях франківці порадили виконавчому директору ТОВ “Балтія-Сервіс” спочатку розібратися з цією проблемою, зробити перерахунок, а вже потім шукати працівників.

Як розповів Максим Сирлик журналісту МІСТА, на посаді виконавчого директора філії компанії у Франківську він перебуває з 4 жовтня 2017 року. Раніше цю посаду обіймав Олександр Цілуйко.

У нас відкриваються філії в інших містах і розглядається варіант, що він поїде в одну з них працювати. І ще один момент – він не місцевий і тут би довго не затримався, – каже Максим Сирлик.

За його словами, зараз найболючіша проблема – нестача двірників і прибиральників.

У зв’язку з тим, що штат працівників, який був набраний, був невідповідальним. Тому було прийнято рішення набрати новий персонал, який буде дійсно працювати, а не просто приходити і відмічатися на роботі. Решта персонал, можна сказати, є укомплектованим. Але я розглядаю варіант збільшення штату для того, щоб проводити роботи та надавати послуги без всяких затримок.  Якщо говорити про двірників та прибиральників, то зарплати ми озвучуємо кожному індивідуально. Бо є різні площі, які прибираються. І різні ділянки місць. Є більші, а є менші. Наша компанія немає стандартного формування площ прибирання. В ЖЕКах це могло бути централізовано: є ціла вулиця і 100 будинків, то прибиральник по черзі їх і прибирає. А в нас один будинок в одному місці, другий – в іншому. Всі розкидані по місту. І прибиральник пів дня лише ходить між ними. В цьому є також певний мінус. Прибиральникам в перший місяць пропонуємо від 4000 гривень. Дивимося, яким чином він виконує свої обов’язки. Якщо він справляється, то в кінці місяця формуємо акт виконаних робіт і згідно нього виплачуємо зарплату.  Щоб забезпечити повноцінну роботу потрібно хоча би 12 двірників і прибиральників. Зараз важко сказати, скільки є працівників. Деякі звільняються. І тих, хто залишився, десь 8 чоловік. 20 двірників – це той об’єм робочої сили, який дозволить обслуговувати нашу територію. Якщо потрібно щось глобальніше, якась є потреба в техніці, то ми працюємо на рівні договорів. У нас немає зараз потреби тримати трактори і все решта. Якщо, наприклад, нам потрібно вивезти листя, то ми укладаємо договір з певною організацією. Це нам вигідніше, ніж утримувати техніку, яка довший час простоюватиме.

Про ситуацію, яка склалася з платіжками, новий керівник знає. Чому вона виникла, Максим Сирлик наразі пояснити не може. Каже, ще сам шукає відповідь на це питання та розбирається, де був упущений момент контролю. А для цього потрібен час, щоб дійсно знайти винних.

Так, з прибиранням були проблеми. Зараз з цим розбираємося. Але в індивідуальному порядку. Я не можу робити це масово, бо є дійсно вулиці, які прибиралися, будинки, які дійсно милися. Більшість будинків, в яких справді нічого не робилося, ми зараз опрацьовуємо. Внтурішньо вирішимо, яким чином будемо розбиратися з працівниками, які були за ними закріплені. Ми людям при особистому зверненні, в індивідуальному порядку робимо або перерахунки, або скасування нарахувань, або ще один варіант – ті кошти, які нараховані, ми пропонуємо їм оплатити і за ті кошти зробити певні види робіт. Є деякі будинки, де мешканці кажуть: «Давайте ми вам проплатимо, але поміняйте нам одразу двері вхідні, чи зробіть ремонт під’їзду чи ще щось. Тобто ми шукаємо різні варіанти. За останні два тижні дуже багато було зроблено перерахувань і хвиля трохи вщухає. Але це тривалий процес, бо люди були негативно налаштовані ще до того, як ми почали їх обслуговувати. І деякі моменти просто підлили олії у вогонь.

За словами Максима Сирлика, коли робилася передача будинків, то були надані не зовсім достовірні дані по прибудинкових площах.

Деякі будинки були вказані, що є майже 300 квадратів, а коли ми робили акти огляду і перераховували, то там виходило від сили 50 квадратів. І відповідно людям так само могли прийти платіжки на об’єм 300 квадратів, а не на 50. Нам була надана така документація. Багатьох будинків ми зробили перерахунки, але це тільки початок. Територій багато і обійти їх за тиждень-два, то нереально. Треба хоча би місяців два.

Також новий керівник скаржиться на негатив, з яким доводиться стикатися.

Нам передали будинки, які довгий період ніхто не обслуговував. І вийшла така ситуація, що наша компанія, яка лише зайшла на ринок, ще не встигла повноцінно надати послуги, а люди вже були негативно налаштовані. Є під’їзди, де провалена стеля і вже видно небо над головою. Дуже багато будинків, за якими простіше не доглядати, а людям запропонувати відселення, переселення. Треба десятки мільйонів гривень, щоб одразу все відновити. Це близько 800 будинків. Люди вважали і вважають, що от ми прийшли і маємо одразу все зробити, а потім вони будуть лише платити. До мене на прийом приходить жіночка, яка розповідає, що ми в неї ніколи нічого не прибирали, я вас не бачила і не знаю. Потім заходить чоловік з того ж будинку, з сусідньої квартири, і пише подяку. Є деякі люди, які принципово не хочуть платити і шукають причини, щоб цього не робити. Є ще й інші неприємні моменти, коли нас принципово не пускають прибирати. Наприклад, за адресою вул. Пулюя,2. Це найбільш болючіше питання. Є одна активістка в будинку, яку не підтримують всі інші, бо 50 чи 60% оплачує. Але вона не пускає наших працівників. Мало не доходить до виклику правоохоронців. Або збирає своїх однодумців і виганяє працівників. Після цього приходить припис, що ми не прибрали. Я не раз пробував спілкуватися з цією жінкою, але жодного діалогу не виходило. Я вже 10 років на керівних посадах і з людьми вмію спілкуватися, але тут ніяк не виходить. Вона каже: «Я так вирішила!». І все

Максим Сирлик розраховує, що вже до кінця року ТОВ “Балтія-сервіс” зможе вирішити поточні проблеми і вийти на нормальний рівень обслуговування. Вже зараз проводяться активні перемовини з міською владою, щоб поглибити співпрацю.

У нас найважчий, найстаріший житловий фонд в Івано-Франківську. Є 200 історичних пам’яток. В них ми не можемо просто залізти і робити ремонти, це має робитися трохи на вищому рівні. Зараз активно працюємо з міською радою, з різними департаментами, активно проводимо зустрічі. Хочемо долучитися до гарячої лінії 15-80. Не буду говорити, що все буде зроблено вже завтра. Вони так само розуміють з виграних лотів, що вони нам передали і що без їх допомоги нам буде важко впоратися. Якщо зараз ми закриємо питання з двірниками і прибиральниками, то я розраховую, що вже до кінця року можна буде налагодити нормальний робочий процес.

Виконавчий директор ТОВ “Балтія-Сервіс” додає, що він відкритий для спілкування і мешканці міста, які мають до нього якісь питання, можуть приходити на особистий прийом, який відбувається щопонеділка і щосереди з 8.00 до 12.00 год. в офісі на вулиці Достоєвського, 8.

До слова, про фірму “Балтія-Сервіс” говорили і на сесії Івано-Франківської міської ради, яка відбулася 27 жовтня. Депутат міськради Ірина Кулинич зазначила, що до неї звернулися мешканці вулиці Шевченка щодо цієї управляючої кампанії. Вона подала депутатський запит і звернулася з проханням до директора Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайла Смушака розглянути, яким чином “зайшла” ця компанія у місто та чому виставляє  мешканцям якусь заборгованість.

Коли люди зайшли до них в офіс, то троє чоловік, які там працюють, сказали звернутися до львівського офісу. Я дуже прошу розглянути цей запит, – сказала Ірина Кулинич.

Міський голова Руслан Марцінків дав доручення Михайлу Смушаку розібратися у ситуації.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...