Ендометріоз і все про нього простими словами
07 Грудня, 11:02
Поділитись статтею
Ендометріоз – поширене і доволі складне захворювання, про яке жінки іноді навіть і не знають.
Як правильно діагностувати проблему, уникнути складних порушень здоров’я і хто потрапляє у зону ризику МІСТУ пояснює акушер гінеколог, лікар УЗД ЛДЦ «Мед-Атлант» Дарія Кузнєцова.
«Щоб зрозуміти природу ендометріозу пропоную підійти до цієї теми з самого початку. А саме, наявність внутрішніх жіночих статевих органів (піхви, матки, маткових труб, яєчників) у всіх ссавців передбачена природою для настання вагітності і можливості залишити свій генетичний слід у Всесвіті, а не просто так. – розповідає акушер гінеколог Дарія Кузнєцова. – В яєчниках дозрівають фолікули з яйцеклітинами, за допомогою піхви сперматозоїди потрапляють в жіночі статеві шляхи, запліднення відбувається в маткових трубах, а матка є резервуаром для виношування плоду. Окрема роль в цьому процесі належить саме ендометрію (внутрішньому шару матки, слизовій оболонці матки), функцією якого є прийняти в свої «затишні обійми» плідне яйце і дати йому можливість прикріпитися в порожнині матки».
Щоб досягти цієї мети під час кожного менструального циклу його шар збільшується, потім відбуваються процеси трансформації і секреції в ендометрію, і якщо вагітність не настала, ендометрій відшаровується від стінки матки, проходить менструація і все починається спочатку.
«Отже, можливість відшаруватися від стінки матки, (як застигла манна каша від каструлі), є у ендометрію за рахунок спеціального шару – базальної мембрани, який відокремлює матку та її слизову оболонку. Тому в нормі ендометрій має знаходитися тільки там. –роз’яснює лікар гінеколог ЛДЦ «Мед-Атлант» Дарія Кузнєцова. – А от ендометріоз – це хронічне захворювання, пов’язане з менструальним циклом, при якому клітини ендометрію потрапляють в інші органи (яєчники, кишківник, очеревину, безпосередньо в м‘язовий шар матки), в яких формуються вогнища ендометріозу».
За рахунок гормональних змін, що відбуваються в цих вогнищах, пацієнтів непокоять тазові болі, болючі рясні менструації, біль під час статевого акту, дискомфорт при дефекації.
З іншого боку, для того, щоб організму якось утилізувати ці вогнища, в них починається асептичне запалення, а це призводить до формування злук, що в свою чергу також позначається на причинах тазових болей, а інколи й взагалі призводить до безпліддя.
«Що стосується діагностики, то, наприклад ендометріоїдні кісти яєчників не викликають складностей, вони мають характерні ознаки при візуалізації на УЗД. Щодо ендометріозу самої матки (або аденоміозу ), сечового міхура, прямої кишки й інших органів, парадокс полягає в надмірній діагностиці та лікуванні жінок, які не мають клінічно та гістологічно доведеного інвазивного ендометріозу, і навпаки», – каже акушер-гінеколог Дарія Кузнєцова.
Симптоми ендометріозу зазвичай покращуються після менопаузи, під час вагітності та в період грудного вигодовування, тобто при станах, коли відсутня менструація. Консервативне лікування націлене на зменшення симптомів і являє собою гормональні препарати, метою яких є затримання росту ендометрію в тому числі й у вогнищах ендометріозу.
Інколи мова йде і про хірургічне лікування, метою якого є видалення або знищення вогнищ ендометріозу без пошкодження репродуктивних органів.
Не зволікайте, звертайтеся до лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант». Тут прикладуть максимум зусиль, щоб вирішити вашу проблему.
Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:
+38 (095) 00 38 452
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133
м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),
м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).
Соцмережі:
https://www.facebook.com/medatlantif
https://instagram.com/med_atlant.if?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
https://instagram.com/medatlant.beauty?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
Поділитись статтею