Україна уклала з Британією договір про безпеку
12 Січня, 18:45
Поділитись статтею
Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак підписали безпекову угоду. Договір діятиме до вступу України в НАТО.
Повідомляє “Європейська правда”.
Документ, що має назву “Угода про співробітництво у сфері безпеки між Україною і Сполученим королівством Великої Британії та Північної Ірландії”, підписали лідери двох країн після переговорів у Маріїнському палаці в Києві 12 січня.
Цей договір став першим у сфері безпекових угод на виконання домовленостей, узгоджених під час Вільнюського саміту НАТО між Україною, членами “Групи семи” та державами, що до них приєдналися.
Безпекові зобов’язання Великої Британії за цим документом діятимуть до вступу України в НАТО, повідомив після підписання президент Володимир Зеленський.
“Якби такі гарантії були досягнуті у 1991 році, зокрема з Британією, то війна б не почалася”, – переконаний він.
Ріші Сунак зі свого боку наголосив, що це “перше з безпекових запевнень, які підписує Україна”. Британський прем’єр наголосив, що Британія першою надавала Україні також летальну зброю, танки, далекобійні ракети тощо.
Лідери також повідомили, що в угоді прописаний термін її дії – десять років з можливістю продовження. Однак у разі вступу України в НАТО до закінчення терміну дія безпекових зобов’язань завершиться і буде інкорпорована в систему НАТО.
10 січня в Офісі президента заявляли, що учасники відповідних переговорів перейшли до безпосереднього опрацювання проєкту угоди між Україною і Британією, обговорили її основні елементи та окремі тематичні блоки, а також узгодили подальший графік двосторонніх переговорів, йдеться в повідомленні.
Перед цим Україна провела другий раунд консультацій щодо укладення двосторонньої угоди про надання “безпекових гарантій” Києву з Великою Британією.
Перед цим міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, що отримує від ЄС сигнали про відсутність проблем у переговорах щодо двосторонньої угоди про “гарантії безпеки” між ЄС та Україною у продовження декларації G7.
Як відомо, країни “Групи семи” на саміті НАТО у Вільнюсі в липні погодили рамковий документ щодо “гарантій безпеки” для України. Конкретні двосторонні договори з державами, які погодяться надати безпекові зобов’язання, будуть підписані пізніше.
Поділитись статтею