Безпека в Інтернеті: що робити, якщо ви натиснули на шкідливе посилання?
23 Січня, 14:00
Поділитись статтею
Практично щодня прикарпатці страждають від дій шахраїв. Аферисти використовують різні методи, такі як приховане вбудовування шкідливих посилань під видимі інтернет-ресурси, іноді навіть відверто викрадаючи гроші та паролі.
Тож що робити, якщо натиснув на шкідливе посилання МІСТУ розповіли у департаменті кіберполіції Івано-Франківщини.
- Регулярно перевіряйте свою електронну пошту, транзакції та облікові записи у соцмережах. Якщо ви помітили повідомлення про підозрілі дії або спроби вторгнення, негайно застосовуйте багатофакторну автентифікацію для додаткового рівня безпеки.
- Якщо ви все ж натиснули на шкідливе посилання тоді насамперед варто вимкнути інтернет та увімкнути режим “польоту”. Це може запобігти повному завантаженню шкідливого програмного забезпечення.
- Важливим кроком є увімкнення антивірусу на вашому пристрої. Це дозволяє перевірити його на наявність вірусів, навіть без підключення до Інтернету.
- Якщо ви натиснули на підозріле посилання і ввели свій пароль, змініть його якнайшвидше. Використовуйте складний пароль, який складається з букв, цифр і спеціальних символів. Це зменшить ймовірність вторгнення ваших облікових записів.
Щоб не стати жертвою шахраїв варто дотримуватись таких рекомендацій:
- Не повідомляйте жодних персональних даних співрозмовникам, які дзвонять вам з невідомих номерів.
- Якщо до вас телефонують із банківських установ, пам’ятайте: будь-які розмови із працівниками банків мають проходити лише у банківській установі або через офіційну гарячу лінію банку.
- Якщо вам зателефонували і повідомили, що ваш близький потрапив у біду, попросіть людину, яка вам зателефонувала, назвати ім’я вашого родича.
- Купуйте товари лише у перевірених продавців, консультуйтеся зі знайомими та використовуйте оплату після отримання товару (післяплата).
- Утримуйтеся від розголошення особистої інформації в соціальних мережах чи на ненадійних веб-сайтах.
Захист від шахрайства – це не тільки обов’язок користувачів, але і важливий етап створення безпечного інтернет-середовища. Дотримуючись цих рекомендацій, ви збережете свої фінанси та особисті дані від небезпеки, – зазначають у кіберполіції.
Якщо ви стали жертвою крадіжки – терміново звертайтеся до поліції за номером 102 чи 112.
Поділитись статтею