Археологи потрапили в один із шести склепів Галицького замку
20 Січня, 20:14
Поділитись статтею
Археологи потрапили в один із шести склепів Галицького замку, відкриття ще попереду.
Про це Укрінформу розповів український археолог, дослідник архітектури княжої доби, доцент кафедри архітектури та реставрації Львівської політехніки, кандидат архітектурних наук Юрій Лукомський.
«У підземеллях Галицького замку зберігалась зброя, документація міста і цілого краю. Там були тюрми і приміщення для стрільби з бійницями. Зараз вони закриті ззовні ґрунтом… За описом 1582 року під поверхом, який розкопали, згадується шість склепів. Нам вдалося потрапити в один із них через вікно. Він збережений у прекрасному стані. Це – велика кімната зі склепінням, з бійницями, а таких склепів має бути шість – три на одному поверсі і нижче ще три. Тобто перед нами ще велике відкриття», – зазначив Лукомський.
За його словами, йдеться про дослідження в’їздової або губернаторської вежі Галицького замку. Її ще називали судовою вежею.
«Це – одна із найбільших веж і споруд Старостинського замку Галича, датується 16 століттям. Споруда є надзвичайно цікавою, оборонного характеру, має кілька поверхів. Дослідження підземелля там почали торік. Хлопці з Національного заповідника «Давній Галич» взялися будувати собі браму, щоб продавати квитки на Галицький замок, і наштовхнулись на колосальний мур», – зауважив науковець.
Свої розкопки Юрій Лукомський там проводив ще у 1995 році. Тоді вони були законсервовані. Торік розкопки почали за ініціативи керівника Національного заповідника «Давній Галич» Володимира Олійника. Юрія Лукомського запросили в якості консультанта.
Він припускає, що поховань у підземеллях замку не може бути, але не виключає сюрпризів.
«Поховання здійснювались лише у сакральних спорудах, а це – оборонна. Але, якщо там сиділи ув’язнені і їх привалило, то можемо знайти навіть кістяки. Археологія зовсім не передбачувана», – запевнив Лукомський.
Наразі він вважає, що розкопки підземелля Галицького замку можуть відкрити автентичні речі у їх первозданному вигляді.
Поділитись статтею