“Ніде не регламентується, від якої суми боргу ми можемо вимкнути електропостачання. Якщо немає можливості оплатити весь борг, потрібно одразу звертатися до нас, узгоджувати реструктуризацію, розтермінування. Для нас не є метою вимкнення, ми хочемо врегулювати питання заборгованості”, — розповідає Тетяна Шутка.
Заступниця директора з питань обслуговування клієнтів “Прикарпатенерготрейду” додає: компанія попереджує боржників про можливе відключення.
“Згідно з правилами ми повинні надіслати рекомендованим листом попередження не менше, ніж за 10 робочих днів до дати вимкнення. Але є одна особливість. Якщо таке повідомлення надійшло на відділення “Укрпошти” споживача і пролежало там три дні, воно вважається врученим”, — говорить Тетяна Шутка.
Боржникам вимикають світло
До знеструмлення осель боржників залучають від 17 до 20 бригад “Прикарпаттяобленерго”.
“Коли бригада на подвір’ї, й у споживача нема будь-яких документів, які підтверджують його оплату, інших способів домовитися вже немає. Споживачу вимкнуть електроенергію”, — каже заступник директора з управління активами обленерго Віктор Гораль.
Одна з бригад 15 лютого працює у Загвіздянській громаді. Енергетики вимикають світло в одному з будинків, каже майстер вимірювальних приладів Ігор Гах.
“На мій погляд, це — не завершене будівництво, але, оскільки роботи йдуть, оплати немає ніякої. Ми вимикаємо”, — говорить Ігор Гах.
З його слів, аби від’єднати будинок від електропостачання, присутність господарів не обов’язкова. Після виконаних робіт власникам залишають відповідне сповіщення.
“Повідомлення про відключення ми залишаємо у дверях з інформацією, куди з’явитися, який борг має людина”, — каже Ігор Гах.
Якщо електрики не мають доступу до приватної території, електропостачання вимикають на вуличній електроопорі, пояснює майстер.
“У споживача заборгованість — 22,5 тисячі гривень. Його попередили листом, але в термін не оплатив. Через те, що його територія закрита, а лічильник — всередині будинку, ми його відключили на опорі. Залишаємо йому повідомлення”, — розповідає Ігор Гах.
Електропостачання до оселі можна відновити, каже Тетяна Шутка. З її слів, для цього необхідно сплатити борг або ж домовитися про його реструктуризацію із постачальником. Така послуга, додає вона, є платною і становить від 400 до 3 тисяч гривень.