Місяць чоловічого здоров’я: заплануйте візит до лікаря-уролога в ЦМКЛ
15 Листопада, 10:03
Поділитись статтею
Хронічний простатит, аденома та рак простати – недуги, з якими найчастіше звертаються чоловіки до лікаря-уролога. В світовій медичній традиції листопад є місяцем чоловічого здоров’я.
Завідувач відділення урології та малоінвазивної хірургії Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні (ЦМКЛ) Ігор Білик розповідає, як сильній частині людства вберегтись від найпоширеніших захворювань.
Хронічний простатит – це запальний процес різного ступеня інтенсивності в передміхуровій залозі. Пік цієї патології потрапляє на пік репродуктивного віку чоловіків у віці від 30 до 40 років.
В основі захворювання лежить інфекція різного походження.
Причиною виникнення хронічних простатитів, як правило, є постійне переохолодження, тривале утримання від сексуальних відносин, малорухомий спосіб життя та шкідливі звички. Ще один фактор – перетримання сечі (мало хто приділяє цьому увагу, але це є великою проблемою серед чоловіків), – говорить лікар-уролог Ігор Білик.
Діагноз ставиться на підставі скарг, анамнезу, результатів лабораторних тестів дослідження сперми і секрету простати. Лікування простатиту є тривалим і включає в себе не тільки медикаментозну терапію, але також спеціальну дієту і зміну самого способу життя.
Не прислухайтесь до рекомендацій знайомих або інтернету про можливість вилікуватися за допомогою будь-якого антибіотика. Адже безконтрольний прийом ліків може викликати тільки звикання збудника і необхідність приймати згодом більш потужні препарати, – говорить Ігор Білик.
Для профілактики простатиту лікар радить чоловікам вести активний спосіб життя, обмежити вживання алкоголю, тютюнопаління, а також налагодити статеве життя.
Аденома простати – вузликове доброякісне новоутворення тканин простати. Захворювання, яке турбує чоловіків після 50 років.
Інколи початок захворювання проходить непомітно. Та з його розвитком хворого починають турбувати такі симптоми: труднощі сечовипускання, часті позиви до сечовипускання (особливо вночі), відчуття неповного випорожнення сечового міхура, нетримання сечі, загальна слабкість, втомлюваність, – говорить Ігор Білик.
Перший і найважливіший аспект профілактики аденоми простати – своєчасний огляд у лікаря-уролога.
Кваліфікований фахівець зможе виявити захворювання ще до того, як воно почне проявлятися. Завдяки цьому пацієнт має можливість отримати вчасне і якісне лікування, не чекаючи появи болісних симптомів аденоми. Також важливо пам’ятати про здорове харчування, фізичну активність та відмову від шкідливих звичок, – каже завідувач відділення урології та малоінвазивної хірургії ЦМКЛ.
Рак простати – це злоякісна пухлина, що розвивається з клітин передміхурової залози.
Рак простати виникає протягом тривалого часу і, як правило, проявляється у більшості чоловіків після 65 років. Хоча, чим старший вік, в якому виявляють цю онкопатологію і без ускладнень, тим менш вона агресивна. І часто буває так, що у віці 80 років пацієнт піддається простому спостереженню без жодного оперативного втручання. А от в молодому віці рак простати проявляється агресивніше, – говорить Ігор Білик.
Основні симптоми раку простати:
- порушення сечовипускання;
- поява крові у сечі, спермі;
- болі у тазових кістках, у хребті, кістках ніг та колінах.
При їх появі пацієнту слід обстежитись. Не факт, що це є рак простати і чи взагалі пов’язано з урологією, але ці симптоми мають насторожити чоловіка, щоб звернутись на консультацію до лікаря, – говорить Ігор Білик.
Для запису на консультацію/обстеження до лікарів-урологів ЦМКЛ у контакт-центр:
+380951031030
+380670999111
Поділитись статтею