Мед Атлант

Подолати або навчитись повноцінно жити з наслідками хвороби чи травмами: ефективна реабілітація пацієнтів в ЦМКЛ

Фахівці з реабілітації Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні зазвичай працюють з пацієнтами після інсульту та травм, а також з пораненими військовими.

Сьогодні, 3 грудня, Міжнародний день людей з інвалідністю. Безбар’єрність та повноцінне життя у суспільстві має бути основним пріоритетом для України сьогодні, переконані в ЦМКЛ.

«На жаль, ми стаємо державою, де найбільше людей з ампутаціями і протезами, а через війну і травми з кожним роком їх кількість зростатиме. Нашим обов’язком є дбати про захисників України, щоб вони відчували себе комфортно, мали можливість працювати і повноцінно далі жити без обмежень. Для цього ми докладаємо усіх зусиль в ЦМКЛ. Безбар’єрність є актуальною також для кожної людини з інвалідністю, їхнім невід’ємним правом на життя. Ми маємо дійти до того рівня, щоб ці люди були на рівні з іншими і могли вільно пересуватись, а не бути замкненими у своїх домівках», – переконаний директор ЦМКЛ Тарас Масляк.

Боротись і досягати мети, щасливо і повноцінно жити після пережитої хвороби чи травми  – цього вчать пацієнтів  у відділенні реабілітації та відновного лікування ЦМКЛ пацієнтів. Тут працює мультидисциплінарна команда фахівців – фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи, терапевти мови і мовлення, лікарі фізичної та реабілітаційної медицини.

Головна мета медиків – зробити людину максимально самостійною у побуті, щоб вона могла себе обслуговувати і не потребувати сторонньої допомоги.

Завідувач відділення, лікар фізичної та реабілітаційної медицини  Михайло Кобзей називає основний девіз їхньої роботи з пацієнтами: «Встань та  йди». Тут переконані, що людина може багато досягти, коли захоче, має позитивне налаштування та бажання дійти до своєї мети. Жити з інвалідністю – це не вирок.

Види реабілітації:

•  Гостра (коли мультидисциплінарна команда фахівців з реабілітації починає працювати з пацієнтом ще на етапі перебування його в реанімації та судинній неврології,   або коли хворий перебуває  в інших відділеннях );

•  Підгостра (проводиться з пацієнтом, коли він уже переведений на відновлення  у реабілітаційне відділення);

•  Довготривала ( надається допомога в  амбулаторних умовах).

Фахівцям з реабілітації Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні спільно з пацієнтами часто вдається досягти неймовірних результатів – відновлення ходьби, мови, дрібної моторики, покращення психологічного стану хворого. Тут також проводять підбір протезів та навчають їх застосовувати у повсякденному житті захисників України.

Про те, як повертають до повноцінного життя своїх пацієнтівта як працює мультидисциплінарна команда реабілітологівЦМКЛ дивіться у відео

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...