Мед Атлант

Три парафії ПЦУ на Прикарпатті святкуватимуть Різдво за старим стилем — 7 січня

В Івано-Франківській області три парафії Православної Церкви України відзначатимуть Різдво Христове за старим стилем — 7 січня. Йдеться про громаду в селі Космач та дві парафії на Городенківщині.

Про це Суспільному повідомив віцеканцлер Івано-Франківської єпархії ПЦУ ієромонах Стефан (Козак).

За його словами, 18 грудня в Космачі відбулося зібрання парафіян за участі представників двох ініціативних груп — прихильників і противників переходу на новоюліанський календар, голови церковного комітету, настоятеля храму та голови громади. Питання переходу на новий календар викликало тривалу й емоційну дискусію.

Голова Космацької громади Дмитро Мохначук пояснив, що відповідно до положень Синоду ПЦУ, якщо дві третини парафіян не підтримують перехід, громаді можуть дозволити залишитися на старому стилі. За його словами, 25 грудня храм Святих апостолів Петра і Павла буде відкритий, однак різдвяного богослужіння цього дня не проводитимуть — служба буде присвячена молитвам за Україну, воїнів і перемогу. Натомість різдвяне богослужіння відбудеться 7 січня.

«Це рішення далося дуже нелегко. Ми говорили понад дві з половиною години. Раніше всі ці люди ходили до одного храму, разом допомагали церкві, а тепер родини розділилися, багато хто посварився між собою», — зазначив Мохначук.

Водночас, за його словами, в інших п’яти храмах громади — чотирьох ПЦУ та одному УГКЦ — Різдво святкуватимуть 25 грудня. Раніше депутати сільської ради ухвалили рішення рекомендувати всім церквам громади перейти на новоюліанський календар.

Голова громади наголосив, що органи місцевого самоврядування можуть лише рекомендувати, адже церква відокремлена від держави.

«Я можу лише організовувати діалог і пропонувати шляхи порозуміння, щоб у громаді був порядок», — додав він.

В Івано-Франківській єпархії ПЦУ повідомили, що офіційного запрошення на зібрання парафіян у Космачі не отримували і про нього не знали. Водночас ієромонах Стефан (Козак) наголосив, що рішення архієрейського Собору ПЦУ передбачає перехід на новоюліанський календар, однак парафіям, які бажають залишатися на старому стилі, це дозволено. Чітких термінів для переходу не встановлено.

За словами священнослужителя, віряни, які обрали святкування Різдва 7 січня, пояснюють це прихильністю до усталених традицій і наразі не готові від них відмовлятися.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...