На Прикарпатті виявили стихійні сміттєзвалища, які громада вимушена прибрати. ВІДЕО
13 Квітня, 12:45
Поділитись статтею
Стихійні смітники на Прикарпатті – явище типове. Лише на мапі Міністерства екології та природних ресурсів позначено 25 сміттєзвалищ.
Одне з них днями виявили громадські активісти у Тисменицькому районі біля села Підлужжя у висохлому руслі ріки Ворона, про це проінформували журналісти в ефірі телеканалу КАРПАТИ UA.
Активісти проводили моніторинг річки Ворона на наявність браконьєрів і потрапили на справжнє сміттєзвалище.
Виявили велику кількість сміття: будівельного, пляшок, пакетів, побутові відходи, – каже Руслан Безручко, голова ГО “Івано-Франківський риболовний клуб”.
Активіст пояснює, що звернувся у всі відповідні інстанції із заявою щодо знахідки.
Журналісти з`ясували, що село обслуговує по вивозу сміття приватна фірма. Їй платять за послугу 25 грн на місяць. У сільській раді пояснили, що не всі підписали договір про вивіз сміття і знають хто його туди вивозять.
Це вночі вивозять. Я вже зверталася до дільничого, але він пояснив, що нікого за руку не зловили, – каже в. о. сільського голови Підлужжя Ярина Стойко.
Ще одне сміттєзвалище виявлено у Крихівцях. Там є багато будівельних відходів.
Прикарпатців закликають звертатися до влади міста чи села, або ж реєструвати заявку на Міністерстві екології.
Заступник начальника Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області Богдан Чукор каже, що уже відомо про сміттєзвалище у Підлужжі. Каже, таких випадків є, на жаль, багато. Чиновник повідомив, що в області діє 19 полігонів, куди вивозиться сміття. Проте фактично на 80% ці полігони заповнені відходами, бо функціонують з 90-тих років. Чукор упевнений, що це не Путін прийшов і висипав сміття, а наші люди – українці. Він упевнений, що якщо селом зібратися та поприбирати, то наступного разу людина вже задумається чи вивозити сміття на заборонену територію. Щодо Крихівців, зауважив, що кримінальне провадження уже відкрито.
Поділитись статтею