Мед Атлант

Верховна Рада схвалила медреформу Уляни Супрун, але із змінами

Верховна Рада схвалила фінансування медичної реформи, ініційованої Міністерством охорони здоров’я.

Так у другому читанні та в цілому депутати проголосували за проект закону “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів”, інформує “Українська правда“.

“За” проголосували 240 депутатів. Також врахували дві картки Ірини Геращенко та Ірини Сисоєнко, які не спрацювали. 

У першому читанні цей документ було прийнято 8 червня.

До другого читання проект суттєво переробляли.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун навіть заявила, що після опрацювання близько 900 правок від 76 народних депутатів закон зазнав суттєвих змін та закликала “не імітувати реформи”.

Більшість з цих правок нівелюють саму суть медичної реформи, запропонованої МОЗ та урядом України. Фактично, замість реформи всієї медичної галузі, після внесених майже 400 правок до законопроектів, ми можемо говорити про реформу не всієї галузі, а лише первинної ланки медицини, – зазначала в.о. міністра 12 липня.

У сесійній залі Верховної Ради 893 правок розглядали три дні – 17, 18 та 19-го жовтня – більшість з поправок (як тих, що були враховані комітетом, так і тих, на яких наполягали депутати) були провалені.

Лікар, народний депутат та голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець заявила, що законопроект 6327 – антинародний, бо ним вводиться співоплата за медичні послуги.

 

У свою чергу заступниця голови комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко, яка всі три дні доповідала позаконопроекту від імені комітету, на це заявила:

Все, що було тільки що сказано виступаючим, не відповідає суті та наповненню цього документу. Я дуже прошу, щоб ці маніпуляції і страшилки не впливали на те, що зараз буде ухвалювати Рада.

Зрештою, після завершення обговорення, Ірина Сисоєнко зачитала номери всіх правок, які були враховані комітетом, та спікер Верховної Ради Андрій Парубій поставив їх пакетом на голосування. “За” ці правки проголосували 229 депутатів.

Три великі зміни, що були внесені та значно впливають на суть реформи:

  1. Вилучені положення про запровадження міжнародних настанов шляхом визнання їх джерел. Натомість пропонувалися різні варіанти адаптації їх національними структурами (Академія наук, профільні асоціації).
  2. Виключено можливість фінансування первинної ланки через механізм субвенції.
  3. Вилучено поняття про співоплату за медичні послуги. Передбачаються тільки послуги, які держава покриває на 100% (зелений список), і послуги, які пацієнт оплачує повністю (червоний список).

У проекті Закону залишились важливі положення:

  1. Оплата за послугу та договірні стосунки з медичними закладами.
  2. Поняття гарантованого пакету – чіткого обсягу зобов’язань держави щодо медичних послуг та ліків. Змінено лише його назву на “програму державних медичних гарантій”. Це робить назву більш звичною для бюджетного законодавства, але не міняє суті.
  3. Незалежний від постачальників (лікарень, місцевої влади, МОЗ) замовник медичних послуг – Національна служба здоров’я України (цю незалежність зруйнує механізм субвенції).
  4. Залишились усі позиції, які стосуються системи e-Health.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...