Заступник Ігоря Насалика, який родом з Прикарпаття, звільнився з Міненерго
01 Березня, 14:31
Поділитись статтею
Заступник міністра енергетики Ігор Прокопів написав заяву про відставку.
Про це інформує “Економічна Правда”. Заява була написана ним 27 лютого.
За день до цього (26 лютого) він провів зустріч з Гройсманом. На ній був присутній Кістіон. Вони запропонували Прокопіву переходити до наглядової ради МГУ (держкомпанії Магістральні газопроводи України, яку Кабмін розраховує зробити оператором ГТС – ЕП), але він відмовився, —говорить джерело ЕП.
В оточенні Ігоря Прокопіва цю інформацію підтвердили.
Ігор Богданович не бачить себе далі в міністерстві. Він йде займатися політикою – готуватися до виборів 2019 року в рамках однієї відомої політичної сили. Він себе бачить в парламенті народним депутатом, і вважає, що його філософія економічного патріотизму буде корисною для законодавчої діяльності. В тому числі в ПЕК, — говорить співрозмовник.
Він також додав, що у Прокопіва “збереглися теплі стосунки з прем’єр-міністром”.
За даними ЕП, на вакантне місце Прокопіва в Міністерстві енергетики буде висунута кандидатура Валерія Ноздріна — члена команди Прокопіва. Наразі Ноздрін обіймає посаду позаштатного радника міністра і в.о. голови правління МГУ.
У Міністерстві енергетики Ігор Прокопів відповідав за газову галузь і був основним опонентом голови НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва.
Напружені відносини між ними склалися в 2016 році, коли Прокопів підтримав ініціативу Мінеконорозвитку про передачу управління “Укртрансгазу” від “Нафтогазу” до Кабміну.
Після скасування цього рішення Коболєв заявив про те, що Прокопів має піти з посади глави “Укртрансгазу”.
Нагадаємо, в середу, 28 лютого, стало відомо, що Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу щодо компенсації за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту.
За рішенням Стокгольмського арбітражу, Нафтогаз домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку Газпромом погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі Газпром має сплатити 2,56 млрд доларів на користь Нафтогазу.
Більш детально про те, чим закінчився спор між двома енергетичними гігантами з урахуванням останнього і попередніх рішень, хто кому і скільки винен, читайте в матеріалі: Нафтогаз vs Газпром: хто виграв битву під Стокгольмом.
Нагадаємо, Кабмін призначив Прокопіва заступником міністра енергетики та вугільної промисловості у квітні минулого року. До того Прокопів обіймав посаду президента “Укртрансгазу” з серпня 2014 року. З кінця лютого 2017 року він був відсторонений від обов’язків. Незалежний аудитор група, компанія Deloitte & Touche, РЯД виявили порушення області під час офіційного “Перевірки рахунків Укртрансгазу”.
Конфлікт між Прокопівим і керівництвом “Нафтогазу” вийшов в публічну площину на початку осені 2016 року. Тоді Міністерство економічного розвитку перебрав на себе повноваження управляти “Укртрансгазом”. Однак після втручання прем’єра, повноваженням з управління “Нафтогазом” передали в Кабінет міністрів.
У вересні 2016 року Прокопів звинуватив менеджерів “Нафтогазу” в затримках узгодження рахунків для оплати послуг контрагентів. Після переходу під управління Кабміну “Нафтогаз” скасував одну з найбільших закупівель “Укртрансгазу” — реконструкцію трьох газокомпресорних станцій на загальну суму 4 млрд гривень.
Поділитись статтею