Уродженець Прикарпаття долучився до розробки унікального приладу для перевірки харчової продукції
23 Липня, 18:16
Поділитись статтею
Андрій Карп’юк разом з командою розробив чудо-прилад для харчової безпеки.
Винахідник народився у Надвірній, нині живе у Києві, він увійшов до рейтингу New Europe – 100 новаторів за версією Financial Times. А туди потрапили лише сім людей з України.
Андрій разом з командою розробив унікального тестера для визначення безпечності їжі та зараз працює над виведенням його для загального вжитку.
Нещодавно український винахід для тестування якості продуктів випередив сотні інших проектів з усього світу та потрапив на Kickstart Accelerator до Швейцарії. Це найбільша в Європі програма для стартапів. Понад 1500 проектів з 86 країн світу конкурували за те, щоби потрапити у програму цього акселератора. По food-вертикалі (проекти, пов’язані з продуктами харчування) участь на початку брали 300 проектів. Та врешті відібрано було лише 30. Аграрний стартап BIOsens – єдиний з України – опинився серед обраних, інформує “Прикарпаттяобленерго”.
У компанії вирішили реалізувати рішення, яке б дозволяло швидко перевіряти продукти на мікотоксини (речовини, що виробляються пліснявими грибками та містяться у 25% продуктах) навіть у польових умовах – тобто створити справжню мобільну лабораторію.
Користуватися приладом BIOsens дуже просто: достатньо нанести краплю рідини з продукту на тест-смужку, вставити у гаджет, та за деякий час побачити результат (вид токсину, норму та фактичне значення) у додатку. Основна конкурентна перевага рішення – швидкість та автономність. Експрес-аналіз займає усього 15 хвилин, а сам гаджет працює від звичайних батарейок.
Читайте також: “Верховинський Ікар”: винахідник-ентузіаст понад 30 років моделює, будує і випробовує власний махоліт. ФОТО/ ВІДЕО
Поділитись статтею