Ліквідація РДА: як відбуватиметься на Прикарпатті і яка доля працівників
07 Серпня, 21:44
Поділитись статтею
На Івано-Франківщині у вересні розпочнеться процес ліквідації дев’яти районних державних адміністрацій. Одна із них – Тисменицька РДА. Кореспонденти Суспільного дізнавались, як там працюють зараз та чого чекати людям надалі.
Керівник апарату Тисменицької районної державної адміністрації Ярослав Татарин розповідає, що до процесу децентралізації Тисменицький район налічував 44 місцеві ради – одна міська, дві – селищні та ще 51 населений пункт. Натомість, згідно з перспективним планом, з них створять шість об’єднаних територіальних громад. Чотири із них вже створили, ще дві – після місцевих виборів.
“У жодному населеному пункті чи сільській раді не було диктовано чи запропоновано переходити в ту чи іншу ОТГ. На сьогоднішній день є практично 11 сільських рад , які наближені до Івано-Франківська, дали згоду на об’єднання, – говорить Ярослав Татарин. – Ніякої атестації для працівників не буде, тому що є конкурс. Будь-яка структура собі запрошує фахівця і проводить прийом на роботу на конкурсній основі”.
Начальниця відділу організаційної роботи інформаційною діяльністю та управління персоналом Ліда Воробель каже, що раніше новостворені ОТГ зверталися до неї із запитаннями про роботу із кадрами. Проте зараз звернень поменшало, адже багато сіл об’єдналося, а сільських голів стало менше.
“Ми взагалі ознайомлені із тим, що буде територіальна реформа, вже більше року. Але те, що скорочення пройде, ми вже більше року знали. Ми готувалися до цього, у нас багато людей, молоді люди знайшли собі інші роботи в інших державних органах чи приватних структурах. Я, звичайно, думала кудись перейти, але може щось запропонують. Будемо сподіватися”, – зазначила Ліда Воробель.
Начальниця Центру надання адміністративних послуг Тисменицької РДА Леся Іванишин розповідає, що закон про адміністративні послуги передбачає плавне перенесення ЦНАПів в об’єднані територіальні громади. Наступного тижня райдержадміністрація планує підписання меморандуму з Тисменицькою міською радою.
“Термінів конкретно немає, але через те, що ми в Івано-Франківській області є пілотним проєктом, я думаю, що до створення ОТГ ми будемо переходити у ОТГ. Планується перехід всіх працівників ЦНАПу у центр місцевого самоврядування без скорочень” – додала Леся Іванишин.
Голова обласної організації Профспілки працівників державних установ України Ніна Гушпіт зазначила, що права усіх працівників будуть відстоювати та захищати.
“Ми зараз готуємо головам райдержадміністрацій, головам профспілкових організацій інформацію, якщо цей процес почнеться, щоб вони діяли згідно з чинним законодавством. Бо якщо буде ліквідація, то дозволу профспілки не потрібно на звільнення людей. Якщо це буде реорганізація, то тут буде діяти чітка захисна функція профспілок: кого мають право звільняти, хто має переваги залишитися на робочому місці”, – сказала Ніна Гушпіт.
З 1700 працівників райдержадміністрацій на Прикарпатті під скорочення потрапляє 30 %. Решта 70 % планують працевлаштувати. Більше про це буде відомо у середині вересня, коли ухвалять постанову Кабінету Міністрів.
Поділитись статтею